کد خبر: 1072 A

برنامه کتاب شب از شنبه ۴ شهریور ماه، به روایت داستان بابا گوریو اثر اونوره دو بالزاک می‌پردازد.

ایلنا: محسن حکیم معانی سردبیر کتاب شب، ضمن اعلام پخش روایت داستان باباگوریو از شبکه رادیویی تهران اظهار داشت: برنامه کتاب شب از شنبه ۴ شهریور به مدت دو هفته از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه از شبکه رادیویی تهران موج اف.‌ام ردیف ۹۴ روایت می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، وی در توضیحات بیشتر افزود: «بابا گوریو» عنوان رمانی از اونوره دو بالزاک نویسنده رئالیست فرانسوی است که در سال ۱۸۳۴ در مدت چهل روز نگارش شد. بالزاک ‏را پیشوای مکتب رئالیسم اجتماعی در ادبیات می‌دانند، آثار او آیینه‌ای از جامعه فرانسه و افراد هر طبقه اجتماعی است که جنبه‌های گوناگون شخصیتی آنان را در معرض نمایش می‌گذارد.

سردبیر کتاب شب با بیان خلاصه داستان خاطر نشان کرد: بابا گوریو داستان سرنوشت انسان‌های گوناگون است که در قالب شخصیت‌های مثبت و منفی عناصر سازنده داستان را تشکیل می‌دهند. بالزاک در این کتاب روایت ماجرایی را پیش می‌برد که حول زندگی مرد ساده‌دلی است که به پاریس آمده و در پانسیونی اقامت می‌کند. روایت بالزاک در تشریح فضای ویژه این پانسیون و کمک به دخترانی است که پدر خود را نمی‌شناسند.

محمود احمدی تهیه کننده، بهروز رضوی گوینده، احسان پویا کار‌شناس و منتقد، معصومه خادم‌نیا محمدرضا گودرزی و مریم نیک‌رو نویسنده شنوندگان همیشگی رادیو تهران را همراهی می‌کنند.

مخاطبان با ارسال پیام کوتاه به شماره ۶-۳۰۰۰۰۹۵۵ یا با مراجعه به آدرس الکترونیکی radiotehran@irib. ir می‌توانند رمان‌های مورد علاقه خود را معرفی کنند تا در این برنامه خوانده و نقد شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر