کد خبر: 10910 A

رمان «نوه آقای لین» اثر فیلیپ کلودل از شنبه ۲۲ مهرماه به مدت یک هفته از رادیو تهران موج اف.‌ام ردیف ۹۴ پخش می‌شود.

ایلنا: محسن حکیم معانی سردبیر با بیان روایت رمان نوه آقای لین در برنامه کتاب شب خاطر نشان کرد: برنامه کتاب شب این هفته از شنبه ۲۲ مهر ماه، ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه به روایت رمان نوه آقای لین نوشته فلیپ کلودل ترجمه سوسن ضیاء می‌پردازد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران؛ وی افزود: فیلیپ کلودل (متولد ۱۹۶۲) از داستان نویسان مطرح و معاصر فرانسه است، او نویسنده‌ای است که در میان بزرگان ادب فرانسه و حتی جهان جا باز کرده و در این داستان هم موضوع بکر و شاعرانه‌ای را انتخاب کرده که در کمال سادگی، زیبایی و شیوایی به نگارش درآمده است.
فیلیپ کلودل در این رمان نه چندان بلند، اما گیرا و رمانتیک به پیامدهای جنگ جهانی، مهاجرت و مفهوم تک‌افتادگی آدم‌ها پرداخته است. اثری با زبان ساده که روایتگر بخشی از زندگی مردی است که از جنگ، جان سالم به در برده و به همراه نوه‌اش، به کشور آمریکا پناهنده شده است، در پایان معلوم می‌شود نوزادی که در سراسر داستان در کنار پیرمرد بوده و...
حکیم معانی با بیان اینکه روایت این رمان نشان دهنده پیوند دوستی است، افزود: رمان نوه آقای لین نه تنها مسایل لطیف انسانی را مطرح می‌کند، بلکه نویسنده با نوشتن این داستان درصدد است نشان دهد در عمق فاجعه و تاریکی مطلق هم این امید است که انسان را به زندگی دلبسته نگه می‌دارد.
این برنامه با همکاری محمود احمدی تهیه کننده، بهروز رضوی گوینده، احسان پویا کار‌شناس و منتقد، معصومه خادم‌نیا، محمدرضا گودرزی و مریم نیک‌رو نویسندگان این برنامه تهیه و تولید می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر