کد خبر: 16404 A

هنرمندان نخبه و نخبگان هنری باید همچون چراغی روشن مسیر راهبردی هنر را به سمت تعالی مشخص کرده و با عقلانیت هنرمندانه؛ تراز آفرینش‌های هنری کشور را چند سطح ارتقاء بخشند.

 ایلنا: رئیس سازمان صداوسیما در نخستین همایش نخبگان هنری که توسط بنیاد ملی نخبگان برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های برجسته هنر در هویت‌سازی و ماندگاری ارزش‌های متعالی یک جامعه گفت: هنر زبان‌ رسائی دارد که هیچ زبانی به رسائی آن نیست. هنر به معنای حقیقی کلمه خود یک رسانه است و بلکه نافذ‌ترین رسانه و در حقیقت هنر یک عطیه و موهبت الهی به بشر است.
به گزارش ایلنا، در این مراسم  ضرغامی با استقبال از ورود بنیاد ملی نخبگان به عرصه هنر گفت: ‌
هنرمندان نخبه و نخبگان هنری باید همچون چراغی روشن مسیر راهبردی هنر را به سمت تعالی مشخص کرده و با عقلانیت هنرمندانه؛ تراز آفرینش‌های هنری کشور را چند سطح ارتقاء بخشند.
رئیس رسانه ملی با تشریح هنر متعهد در جامعه گفت:
هیچ اثر هنری در دنیا از تعهد فاعلی و یا فعلی خالی نیست و تأثیرگذاری بی‌نظیر آثار هنری، جامعه را به سمت خاصی از ارزش‌ها و یا ضد ارزش‌ها هدایت خواهد کرد.
آقای ضرغامی با اشاره به وجود سئوالات و ابهامات مختلف در حوزه فعالیت‌های هنری در کشور گفت: از نخبگان هنری انتظار می‌رود تا با ورود عالمانه خود، راه‌های برون‌رفت از بن‌بست‌ها و تنگناهای موجود در این عرصه را به هنرمندان کشور به ویژه نسل جوان نشان دهند.

در این مراسم سلطان خواه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در سخنانش گفت: نخبگان هنری نقش مهمی در ایجاد روحیه خود باوری و اعتماد به نفس در کشور دارند.
وی در گردهمایی هنرمندان، دانشجویان و استعدادهای بر‌تر رشته‌های هنری کشور با بیان اینکه دغدغه‌های هنرمندان را باید شناسایی کنیم و به آن رسیدگی کنیم افزود: توانمندی درونی، ارزشمند‌ترین چیزی است که هنرمند متعهد به آن دست می‌یابد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: هنرمند متعهد با این سلاح و ابزار همه سختی‌ها و
راه‌های پر پیچ و خم را پشت سر می‌گذارد و رشد و تعالی خود، ملت و جامعه را تضمین
می‌کند.
سلطان خواه با اشاره به اینکه سطح پرواز ملت را اراده و باور آن ملت تعیین می‌کند گفت: داشتن توانمندی و باور درونی لازمه داشتن سقف پرواز لایتناهی و رسیدن به آرمان‌های یک ملت است و علم و هنر دو بال آن است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه هنر از جنس علم است افزود: خداوند خمیر مایه هنر را در وجود انسان به عنوان موهبت الهی قرار می‌دهد.
وی اضافه کرد: استعدادهای بر‌تر و نخبگان هنری تکلیف و مسئولیت دارند هنر متعالی را در روح یک ملت و نخبگان آن بدمند.
در این مراسم چند تن از هنرمندان و صاحبنظران در رشته‌های مختلف هنری نیز سخنرانی کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر