کد خبر: 16459 A

«الصحیح من التاریخ» عنوان برنامه‌ای است که در شبکه جهانی الکوثر تهیه و در حال پخش است.

ایلنا: پخش «الصحیح من التاریخ» در شبکه جهانی الکوثر آغاز شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شبکه جهانی الکوثر در این برنامه و در قالب ترکیبی تهیه شده است تا ابهاماتی که در تاریخ وجود دارد را با استفاده از نظرات متخصصان امر و کار‌شناسان پاسخ دهد.
در این برنامه فقط نقل تاریخ به صورت صرف نمی‌باشد بلکه تلاش شده تا مسائل و مواردی که در طول تاریخ از دیدگاه مورخان پنهان مانده است نیز بررسی شود. همچنین تاثیر تاریخ بر رسانه و تولیدات رسانه‌ای از جمله تولید فیلم وسریالهای تاریخی که سعی در وارونه جلوه دادن حقائق دارند نیز مورد دیگری است که در این برنامه به بحث گذاشته شده است.
این برنامه که در گروه معارف شبکه الکوثر تهیه وتولید شده است چالشی است برای تبیین حقائق تاریخی که برخی از مورخین آنرا پنهان و یا وارونه جلوه داده‌اند.
برنامه الصحیح من التاریخ در ۱۵ قسمت ۶۰ دقیقه‌ای و با همکاری مرکز پژوهشهای اسلامی صدا و سیما تولید شده است و در آن صاحب نظران سر‌شناسی چون یوسفی غروی و فرحان المالکی حضور دارند.
شبکه جهانی الکوثر در سلسله برنامه‌هایی با عنوان «حقائق التاریخ» نیز به بررسی واقعیتهای تاریخی در صدر اسلام پرداخته بود و این برنامه با رویکرد و ساختار جدید این موضوع را دنبال می‌کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر