کد خبر: 40141 A

اثر فئودور داستایوسکی از شنبه ۷ بهمن، در برنامه کتاب شب از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه با روایت یک داستان نفرت انگیز با ترجمه شهلا طهماسبی همراه شنوندگان خواهد بود.

ایلنا: روایت فئودور داستایوسکی را با نام «یک داستان نفرت انگیز» شنبه ۷ بهمن، از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه از رادیو تهران بشنوید.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، محسن حکیم معانی، سردبیر از روایت یک داستان نفرت انگیز در کتاب شب خبر داد و افزود: اثر فئودور داستایوسکی از شنبه ۷ بهمن، در برنامه کتاب شب از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه با روایت یک داستان نفرت انگیز با ترجمه شهلا طهماسبی همراه شنوندگان خواهد بود.
فئودور داستایوسکی از سال ۱۸۲۱ در مسکو به دنیا آمد و فقط در سال‌های پایانی زندگی از تنگ دستی رهایی یافت. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به «برادران کارامازوف»، «تسخیرشدگان»، «ابله»، «قمارباز» و «یادداشتهای زیرزمینی» نام برد.
وی به خلاصه داستان اشاره داشت و افزود: یک داستان نفرت انگیز درباره ژنرالی اشرافی و جاه طلب، در دوره بروز تحولات اجتماعی در روسیه است، او با ادعای طرفداری از فرودستان، می‌کوشد خود را دوست آنان معرفی کند و از این رهگذر به موقعیت و مقام برسد. از قضای روزگار، به جشن عروسی کارمند فقیر خود راه پیدا می‌کند، اما برخلاف تصورات ذهنی‌اش، نه تنها در جلب دوستی آدم‌هایی که از طبقه او نیستند، توفیقی بدست نمی‌آورد، بلکه از رفتارش آشکار می‌شود که آن‌ها را خوار می‌شمرد و لایق همنشینی با خود نمی‌داند و سلسله حوادثی که در جشن عروسی و پس از آن رخ می‌دهد، به او می‌فهماند که افکار و ادعاهای نوع دوستانه‌اش توهماتی خود فریبانه بیش نبوده است و...
عوامل این برنامه عبارتند از: محمود احمدی، تهیه کننده؛ بهروز رضوی، گوینده؛ احسان پویا، کار‌شناس و منتقد؛ معصومه خادم‌نیا، محمدرضا گودرزی و مریم نیک‌رو، نویسنده.
مخاطبان با ارسال پیام کوتاه به شماره ۳۰۰۰۰۹۵۵ و یا با مراجعه به آدرس الکترونیکی radiotehran@irib. ir می‌توانند رمان‌های مورد علاقه خود را معرفی کنند تا در این برنامه خوانده و نقد شود.

رادیو تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر