کد خبر: 57540 A

ویژه برنامه «چراغ لاله» را به مناسبت عید نوروز شامل گفت‌و‌گو با چهره‌های ماندگار ادبی و هنری ساعت ۲۱ از رادیو تهران بشنوید.

ایلنا: بشیر جعفری نیا، یکی از سردبیران برنامه ضمن اعلام پخش برنامه چراغ لاله از رادیو تهران گفت: برنامه «چراغ لاله» از ۳۰ اسفند تا ۱۶ فروردین، با بخش‌های مختلف ادبی و هنری از ساعت ۲۱ تا ۲۳ و ۳۰ دقیقه پخش می‌شود. در ابتدای برنامه، حاج احمد صادقی آیه‌هایی از قرآن کریم را قرائت و تفسیر می‌کند و دکتر دادجو در بخش «بوی جوی مولیان» درباره شعر و ادب فارسی سخن می‌گوید.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، جعفری نیا با اعلام دیگر بخش‌های چراغ لاله افزود: بخشی از برنامه به معرفی مکان‌های دیدنی اختصاص یافته است و تقی ملا، ما را با مکان‌های دیدنی ناشناخته آشنا می‌کند. شنوندگان در بخش روشنان زمینی، در گفت‌و‌گو با چهره‌های شاخص ادبی و هنری همچون علی کسمایی، جمشید مشایخی، مجید انتظامی و دکتر سید محمود طباطبایی همراه خواهند شد.
وی در ادامه با بیان جزئیات بیشتر گفت: با جهانگردان جعفر ادریسی و نسیم یوسفی در تعطیلات به سفر خواهیم رفت و در بخش عصر آشنا با شاعران جوان آشنا می‌شویم و شعرهای آن‌ها را می‌شنویم. مصطفی داعی، گزارشگر برنامه در گفت‌و‌گو با دانشجویان خارجی دانشگاه تهران، شنونده‌ها را با آداب و رسوم نوروزی آن‌ها آشنا می‌کند. حافظ آهی و دکتر پژمان نوروزی هم در بخش نجوم از آسمان شب‌های نوروزی می‌گویند.
جعفری نیا تاکید کرد: برنامه چراغ لاله ۴ فروردین، ویژه شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور حاج آقا وحیدی، کار‌شناس برنامه با مدیحه سرایی و نوحه خوانی پخش خواهد شد.
محمد رضا علی اکبری گوینده، مصطفی داعی و سمیرا صدیقی گزارشگر، مهدی مجنونی سردبیر، اسماعیل باستانی و سعید لواسانی تهیه کننده، فرناز شهید ثالث گوینده بخش جهانگردی و مهدی یونسی صدابردار از دیگر عواملی هستند که ما تهیه این برنامه مشارکت دارند.

رادیو تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر