کد خبر: 87066 A

«شوق زندگی» با هدف ترویج سبک زندگی و مهارت‌های زندگی ایرانی- اسلامی و توجه به مکانت‌بخشی به فضاهای شهری و هویت‌سازی برای شهر‌ها، از طریق معرفی هنرمندان، فرهیختگان، نخبگان و... ساخته می‌شود.

ایلنا: نویسنده و کارگردان فیلم سینمایی «آقای عزیز»، به گروه «شوق ‌زندگی» پیوست.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی برنامه «شوق زندگی»، حسن حج‌گذار، کارگردان، نویسنده و بازیگر، مدیر پروژه این برنامه شد. او همراه با یک تیم حرفه‌ای، کارگردانی بخش‌هایی از برنامه «شوق زندگی» را هم برعهده دارد.
«شوق زندگی» با هدف ترویج سبک زندگی و مهارت‌های زندگی ایرانی- اسلامی و توجه به مکانت‌بخشی به فضاهای شهری و هویت‌سازی برای شهر‌ها، از طریق معرفی هنرمندان، فرهیختگان، نخبگان و... ساخته می‌شود.
در مهم‌ترین بخش این برنامه، هر شب یک می‌ه‌مان هنرمند درگفت‌وگویی صمیمانه، همراه با اعضای خانواده خود به تشریح تجربیات و موفقیت‌هایش در زندگی می‌پردازد.
بررسی چگونگی روش‌ زندگی و فعالیت تعدادی از مفاخر کشورمان با حضور در منزل آنان، از دیگر بخش‌های «شوق زندگی» است. معرفی آثار فرهنگی هنری، ابنیه تاریخی، دیوارنوشته‌ها، بناهای خاص، محله‌ها و گذر‌ها، خنیاگری یک نوازنده معروف محلی، قصه شب، حضور در منزل خانواده شهدا و... نیز دیگر بخش‌های این برنامه را تشکیل می‌دهد.
در این برنامه شبانه همچنین، فضاهای برگزاری گالری‌ها، نمایشگاه‌ها، هفته‌های فرهنگ و همایش‌ها، در کنار اخبار اجرای نمایش‌ها، اکران فیلم‌ها و اجرای موسیقی معرفی می‌شود.
حسن حج‌گذار که حالا مدیریت پروژه شوق زندگی را برعهده دارد، از سال ۷۴ با فیلم سینمایی «دنیای وارونه» به کارگردانی شهریار بحرانی وارد سینما شد و فعالیت حرفه‌ای خود را در سمت‌های گوناگون از جمله نویسندگی و کارگردانی فیلم کوتاه، نیمه‌بلند، تله‌فیلم و مستندهای تلویزیونی ادامه داد.
به‌تازگی فیلم ویدئویی بلند «آقای عزیز» به نویسندگی و کارگردانی حسن حج‌گذار و بازیگری مهران رجبی و می‌رطاهر مظلومی در شبکه خانگی به نمایش درآمده است.
مدیر پروژه «شوق زندگی»، همچنین در سال گذشته، فیلمنامه فیلم سینمایی «مهریه کیلو چند» را بازنویسی کرده است.
ساخت فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کوتاه، دستیار اول کارگردان و مدیر برنامه‌ریزی در چند فیلم‌ ۳۵میلی‌متری از جمله پشت پرده ‌مه (پرویز شیخ‌طادی)، صفحه ۱۱۳ (رضا توکلی)، بازگشت به جوانی (منوچهر پوراحمد)، ماه‌جبین (روح ا... حجازی) و مجموعه‌های تلویزیونی از جمله آتش و شبنم (ابراهیم سلطانی‌فر)، دو رکعت عشق (فیاض موسوی) و... از دیگر فعالیت‌های کاری حسن حج‌گذار محسوب می‌شود.
از حج‌گذار، مستندهای بلند تلویزیونی زیادی هم در شبکه‌های گوناگون سیما پخش شده است که از آن جمله می‌توان به سریال‌های مستند تاریخ شفاهی از شبکه دوم، ماه محبوب از شبکه سوم و داستانی شب‌های آفتابی از شبکه قرآن اشاره کرد.
برنامه شبانگاهی «شوق زندگی» به تهیه‌کنندگی عباس عبدالعلی‌زاده و کارگردانی علی‌اکبر عبدالعلی‌زاده در ۶۰ قسمت ۶۰دقیقه‌ای از تلویزیون پخش خواهد شد.

برنامه شبانه «شوق‌زندگی»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر