کد خبر: 91833 A

برنامه «پنجمین شنبه» رادیو تهران در ماه ضیافت الهی به بررسی وضعیت موسیقی رمضان اختصاص خواهد داشت.

ایلنا: اسماعیل باستانی، تهیه کننده برنامه پنجمین شنبه گفت: این برنامه کاری از گروه فرهنگ و هنر رادیو تهران است که پنجشنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۰: ۳۰ روی موج اف.‌ام ردیف ۹۴ مگاهرتز به صورت زنده با مضمون موسیقی پخش می‌شود. در این برنامه بخش‌های ضرباهنگ، رنگ آهنگ، پوپی‌تر، موسیقی نواحی و اخبار موسیقی گنجانده شده است. هر هفته اهالی موسیقی از جمله آهنگسازان، خوانندگان و ناشران حوزه موسیقی با حضور در استودیوی رادیو تهران، یا با برقراری ارتباط تلفنی، با رضا مهدوی، کار‌شناس –مجری برنامه گفت‌و‌گو می‌کنند، این هفته مسیح تحویلدار، آهنگساز و نوازنده تار مه‌مان برنامه است.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی رادیو تهران، وی در ادامه افزود: برنامه پنجمین شنبه درباره دنیای موسیقی است و به مناسبت‌های گوناگون همچون تولد یا درگذشت بزرگان و اساتید فقید در عرصه موسیقی هم اجرای برنامه خواهد داشت، ضمن آنکه این برنامه تا پایان ماه مبارک رمضان، با موضوع موسیقی رمضان پخش می‌شود.
تهیه کننده برنامه گفت: این برنامه پنجشنبه ۲۷ تیر با موضوع اقتصاد موسیقی با حضور سید محمد علی شجاعی، مدیر عامل نشر و تولید موسسه گلچین آوای شرق با موضوع نشر و اقتصاد موسیقی روی آنتن رفت و هوشنگ جاوید به عنوان پژوهشگر موسیقی آیینی و نواحی ایران پیرامون موسیقی رمضان و ارتباط آن با موسیقی نواحی ایران سخن گفت. همچنین در این برنامه از استاد نورمحمد درپور، دوتار نواز برجسته خراسان که این روز‌ها در بستر بیماری است صحبت شد.
پنجمین شنبه را هر پنجشنبه از ساعت ۹ به سردبیری و گویندگی آوید بزرگی، گویندگی دلارام شکوهی و رضا مهدوی، کارشناس- برنامه از رادیو تهران موج اف.‌ام ردیف ۹۴ مگاهرتز خواهید شنید.

رادیو تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر