کد خبر: 1100 A

اولین نگارخانه دائمی دانش آموزان مهرماه با حضور دانش آموزان منتخب رشته‌های فرهنگی و هنری در اردوگاه شهید باهنر تهران افتتاح می‌شود و دو هزار و 660 دانش آموز در رشته‌های مختلف در آن فعال خواهند بود.

یاسوج: رئیس اداره فرهنگی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش از افتتاح و بازگشایی اولین نگارخانه دائمی دانش آموزان در مهرماه جاری با حضور دانش آموزان منتخب رشته های فرهنگی و هنری در اردوگاه شهید باهنر تهران خبرداد.

"عبدالکریم رستمی" در گفتگو اختصاصی با ایلنا در یاسوج، گفت: در زمان افتتاح و بازگشایی اولین نگارخانه 265 اثر فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور در دید علاقمندان قرار می گیرد.

وی همچنین از برگزاری پنج جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان کشور به میزبانی استان های کهگیلویه و بویراحمد، خراسان های رضوی و شمالی، تهران و همدان تا یک ماه آینده خبرداد و اظهارداشت: 2 هزار و 660 دانش آموز در رشته های فرهنگی و هنری فیلم کوتاه، نمایش، هنرهای دستی و تجسمی، پژوهشی، ادبی، فرهنگی و هنرهای آوایی مشارکت فعال خواهند داشت.

رئیس اداره فرهنگی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش افزود: در رشته های فرهنگی و هنری عنوان شده به ترتیب در " هنرهای آوایی " 900 دانش آموز، " فیلم و نمایش" 800 دانش آموز، " فرهنگی، ادبی و پژوهشی " 700 دانش آموز و مابقی در رشته هنرهای دستی و تجسمی شرکت دارند.

رستمی، تشکیل کارگاههای تخصصی در حاشیه برگزاری جشنواره ها و مسابقات فرهنگی،هنری، آوایی، فیلم، هنرهای نمایشی و تجسمی را از اقدامات اداره فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش خواند.

به گزارش ایلنا، رئیس اداره فرهنگی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش برای حضور در سی امین جشنواره فرهنگی، ادبی و پژوهشی کشور که قرار است چهار روز و از اول تا چهارم شهریور ماه با حضور 256 دانش آموز سراسر کشور در سه رشته شعر، داستان و مطالعه و تحقیق برگزار شود به یاسوج سفر کرده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر