کد خبر: 11153 A

جواد آریامنش:

جواد آریامنش، نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری چون «پرچم» می‌تواند سبب آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با هویت دینی و ملی شود.

ایلنا: جواد آریامنش، نایب رئیس سابق کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره فرهنگی هنری «پرچم» به لحاظ موضوع و آثار جشنواره بدیع و تازه است و در نو خود نوآوری دارد. این جشنواره به طور قطع می‌تواند از جذابیت‌های بصری زیادی برخوردار باشد.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری نخستین جشنوارهٔ «پرچم»، وی اظهار داشت: موضوع نخستین جشنواره پرچم به دلیل پرداخت به مسئله هویت دینی و ملی که متاسفانه نسل جوان و نوجوان ما نسبت به آن اطلاعات کمی دارد از ارزش خاصی برخوردار است و می‌تواند سبب آشنایی هر چه بیشتر این نسل شود.
وی پرچم را در هر کشوری نمونه بارز نماد ملی دانست و افزود: فرهنگ ما یکی فرهنگ‌های ایرانی و اسلامی است و این هویت در نوع و طراحی پرچم ما نیز تجلی پیدا کرده است.
آریامنش برگزاری چنین جشنواره‌های فرهنگی هنری را کار ارزشمندی دانست و افزود: باید چنین جشنواره‌هایی با اقبال فرهنگی روبرو شوند و به اهداف والای مورد نظر خود برسند، به تازگی نیز از سوی شهرداری تهران بزرگ‌ترین پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز یکی از اتوبان‌های شهر تهران برافراشته شد که کار بسیار ارزشمندی است.
نخستین جشنوارهٔ «پرچم» به مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، زمستان سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر