کد خبر: 12926 A

پیمان هوشمندزاده:

مسوولان می‌توانند با پرداختن به موضوع پرچم و سوژه‌هایی که باعث جلب توجه مردم به سنبل‌ها و نمادهای ملی شود، بر محبوبیت هر چه بیشتر پرچم تاثیر داشته باشند.

ایلنا: سیاست گذاری مسوولان دولتی یک کشور برروی محبوبیت پرچم بسیار مهم است. مسوولان می‌توانند با پرداختن به موضوع پرچم و سوژه‌هایی که باعث جلب توجه مردم به سنبل‌ها و نمادهای ملی شود، بر محبوبیت هر چه بیشتر پرچم تاثیر داشته باشند.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری جشنواره پرچم؛ پیمان هوشمند‌زاده، هنرمند عکاس، گفت: موضوع پرچم به لحاظمحتوایی که دارد، برای مخاطبان و هنرمندان بی‌شک جذاب است. اما به نظرم برای انتخاب سوژه‌های مختلف با محدودیت‌هایی روبروخواهیم شد.
وی در ادامه افزود: سوژه پرچم تنها محدود به یک منطقه جغرافیایی خاص نمی‌شود؛ این موضوع همهٔ پرچم‌ها در تمام دنیا را در بر می‌گیرد و این امر شاید محدودیت‌هایی را برای هنرمندان شرکت کننده در جشنواره به همراه داشته باشد.
این هنرمند تنوع پرچم در کشور ایران را زیاد دانست وگفت: پرچم‌های مختلفی در ادارات دولتی و مراسم مذهبی ما چون عاشورا و تاسوعای حسینی وجود دارد که هر کدام قابلیت تبدیل شدن به یک سوژه برای خلق یک اثر هنری را دارا هستند.
وی سیاست گذاری مسوولان دولتی یک کشور را بروی محبوبیت پرچم بسیار مهم دانست ودر ادامه بیان کرد: پرداختن به موضوع پرچم و سوژه‌هایی که باعث جلب توجه مردم به سنبل‌ها و نمادهای ملی شود، مفید است زیرا احساسات ناسیونالیستی مردم را تقویت می‌کند.
هوشمندزاده در پایان گفت: برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری با موضوع پرچم به خصوص برگزاری نخستین جشنوارهٔ «پرچم» می‌تواند تاثیر زیادی بر آشنایی هر چه بیشتر مردم با فرهنگ استفاده از پرچم در زندگی روزمره داشته باشد.
نخستین جشنوارهٔ «پرچم» به مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۵ سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، زمستان سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر