کد خبر: 16108 A

تور کنسرت گروه ادغامی «طالبا» و «کایر» به سرپرستی «سید جمال محمدی» بعد ماه محرم و صفر از تهران آغاز و در خراسان به پایان می‌رسد.

ایلنا: سام نوبخت، نوازنده تمبک و مدیر برنامه‌های گروه موسیقی ادغامی «طالبا» و «کایر» گفت: این تور موسیقی که به اجرای موسیقی فولکلور منطقه مازندران، لرستان و خراسان می‌پردازد، در تهران، مازندران و خراسان برگزار می‌شود.
وی در ادامه گفت: اعضای گروه موسیقی «کایر» و «طالبا» با هم ادغام شده‌اند تا در دو بخش مختلف به صحنه روند.
این نوازنده تمبک با اشاره به اینکه سرپرست گروه طالبا و کایر در این تور موسیقی کمانچه، سرنا و سازهای کوبه‌ای را خواهد نواخت، خاطرنشان کرد: همه سازهایی که آقای محمدیان می‌نوازند غرابت و نزدیکی بخصوصی به یکدیگر دارد. وی در ۱۵ سال گذشته، سفرهای متعددی را به مناطق مختلف ایران داشته و تحقیقات گسترده‌ای راجع به موسیقی‌های اصیل و محلی ایرانی انجام داده‌اند.
سام نوبخت در ادامه درباره اعضا و نوازندگان این گروه گفت: علیرضا اسلامی (دو تار) حسن سمندری (دو تار) ابوالحسن خوشرو (خواننده مازندران)، ابراهیم شریف‌زاده (خواننده تربت جام)، حشمت رجب‌زاده (خواننده لرستانی)، جمیله محمدی (دف)، نرگس محمدی (دو تار و نقاره)، جلال محمدی (دو تار)، جابر محمدی (دایره)، خانم دکتر دولتی فر (عود)، مجید رئیسی (سنتور)، حمزه محمدی (قیچک)، محمد محمدی (نقاره) و همچنین من به عنوان نوازنده تنبک با این گروه همکاری می‌کنم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر