کد خبر: 18644 A

عصر جمعه نوزدهم آبان تازه‌ترین نقاشی‌های «علی ق. زاهدی» نقاش پیشکسوت در گالری شکوه به تماشا در می‌آید.

ایلنا: «رنگ و خیال» عنوان این مجموعه آثار است که به سیاق همه آثار علی ق. زاهدی رویکرد سورئالیستی دارند اما در پس زمینه‌شان پرتره‌های پیدا و نا‌پیدایی می‌دوند.

به گزارش ایلنا؛ علی ق. زاهدی متولد ۱۳۲۱ زابل است و بیش از ۲۵ سال است به طور حرفه‌ای نقاشی می‌کند، او پرتره سازی را نزد دوست و استادش زنده یاد عباس کاتوزیان فرا گرفته و در سال‌های تحصیل در انگلستان آن را به صورت جدی پیگیری کرده است، زاهدی پنج نمایشگاه انفرادی در هامبورگ آلمان برگزار نموده و اینک این جمعه، ششمین نمایشگاه انفرادی خود را در تهران گالری شکوه برپا می‌کند.
«رنگ و خیال» شامل ۴۰ تابلوی نقاشی خواهد بود که اغلب آن‌ها در سال جاری خلق شده‌اند، تبحر نقاش در پرتره سازی سبب شده است رد پای پرتره‌ها در آثارش دیده شود اما اکثر آثار بن مایه سورئالیستی دارند و آگاهانه از فضای رئالیستی محض فاصله گرفته‌اند.
آثار علی ق. زاهدی ساعت چهار بعد از ظهر جمعه نوزدهم آبان در گالری شکوه واقع در خیابان فرمانیه، بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ افتتاح خواهد شد.
این نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۴ آبان ماه دایر خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه از چهار تا هشت بعد از ظهر از این آثار دیدن نمایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر