کد خبر: 37109 A

خانه عکاسان، برگزاری جشنواره را از پنج سال قبل آغاز کرده و این حرکت هم اکنون به بار نشسته است و از این طریق ما توانستیم از دریچه عکاسان، ایرانی زیبا و قدرتمند را به جامعه خود و جهان ارائه نماییم.

ایلنا: با حضور رسول اولیازاده مدیر خانه عکاسان حوزه هنری، نشست رسانه‌ای ششمین جشنواره عکس «ما می‌توانیم» صبح امروز دوشنبه ۲۵ دی ماه در سالن اندیشه ۲ حوزه هنری برگزار شد.
به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، اولیازاده در ابتدا با اشاره به برگزاری ششمین دوره جشنواره «ما می‌توانیم» از طریق خانه عکاسان حوزه هنری، گفت: بعد از انتشار فراخوان جشنواره، ۱۶۰۰ فریم عکس از ۲۴۸ عکاس از سراسر کشور دریافت گردید که بعد از داوری آثار، مراسم اهدای جوایز و افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده در دوم بهمن ماه ساعت ۱۶ در محل حوزه هنری برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: خانه عکاسان، برگزاری جشنواره را از پنج سال قبل آغاز کرده و این حرکت هم اکنون به بار نشسته است و از این طریق ما توانستیم از دریچه عکاسان، ایرانی زیبا و قدرتمند را به جامعه خود و جهان ارائه نماییم. امسال نیز آثار خوبی به جشنواره رسید که با افتتاح نمایشگاه، شاهد آن آثار خواهیم بود.
اولیازاده با اشاره به پیشرفت‌های روز افزون کشور گفت: دستاورد‌ها و برنامه‌های هدفمند در رابطه با ارتقای جامعه ایرانی در زمینه‌های مختلف آنقدر وجود داشته که ما به جای برگزاری جشنواره دوسالانه آن را هر سال برگزار کردیم.
مدیر خانه عاسان درخصوص برگزاری نمایشگاه عکس «ما می‌توانیم» در کشورهای مختلف، افزود: حوزه هنری به همراه وزارت ارشاد تصمیم بر ساماندهی و جمع آوری آثار پنج دوره این جشنواره و دیگر آثار عکاسان ایرانی نمود تا عکس‌های برگزیده در ۵۰ کشور جهان به واسطه حضور سفارتخانه‌ها و رایزن‌های فرهنگی به نمایش درآیند.
وی اظهار امیدواری کرد عدد جشنواره ما می‌توانیم که اکنون ششمین دوره آن برگزار می‌شود، دو رقمی شده و استمرار داشته باشد.
اولیازاده به خاص بودن موضوع جشنواره عکس «ما می‌توانیم» نیز اشاره کرد و گفت: در این جشنواره عکاسانی بیشتر می‌توانند شرکت نمایند که سابقه عکاسی در پروژه‌های عمرانی و صنعتی را داشته‌اند و این علاوه بر عکاسان تهرانی شامل عکاسان شهرستانی نیز می‌شود.
وی همچنین درباره جوایز برگزیدگان گفت: به نفر اول یک میلیون و دویست هزار تومان، نفر دوم یک میلیون تومان و نفر سوم هفتصد هزار تومان جایزه نقدی تعلق خواهد گرفت.
مدیر خانه عکاسان با اشاره به موضوعی نبودن جشنواره ادامه داد: این جشنواره عکس در رابطه با پیشرفت‌ها و توانمندیهای انجام گرفته در سطح کشور برگزار می‌شود و این زمینه‌ها می‌تواند شامل صنعتی، هوافضا، ورزشی و حتی درباره معلولانی که در مسابقات خارجی حاضر شده و مقام کسب کرده‌اند، باشد. نگاه ما به این جشنواره صرف موضوع خاص صنعتی نیست و تنها می‌خواهیم جامعه ایرانی را با اهدافی که برایش ترسیم شده، یعنی تولید علمی نشان دهیم.
اولیازاده در پاسخ به این سوال که آیا موضوعی نبودن جشنواره داوران را در انتخاب آثار دچار مشکل می‌کند، گفت: ما با برگزاری این جشنواره می‌خواهیم بگوییم ما توانسته‌ایم و این توانایی می‌تواند در نشان دادن کسب مدال یک جانباز در مسابقات پاراالمپیک و یا برتری در المپیاد علمی باشد. ما تمام جوانب را در نظر گرفته‌ایم و به همین دلیل داوران در انتخاب آثار دچار مشکل نمی‌شوند.
وی در پایان به تکراری نبودن عکس‌های رسیده به دبیرخانه جشنواره «ما می‌توانیم» اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال اتفاقاتی مانند پرتاب موشک به فضا چند بار می‌تواند اتفاق بیفتد که عکس‌های این جشنواره را تکراری نماید. داوران حاضر در این جشنواره عکس با انتخاب ۳۳ عکس از آثار دریافتی همواره تکراری نبودن آثار را مد نظر داشته‌اند.

حوزه هنری جشنواره عکس «ما می‌توانیم»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر