کد خبر: 42672 A

مراسم افتتاح نمایشگاه عکس‌های محمود کلاری با عنوان «خیابان انقلاب» با حضور چهره‌های مطرح سینمای ایران در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

ایلنا: مراسم افتتاح نمایشگاه عکسهای محمود کلاری با عنوان «خیابان انقلاب»، روز سه شنبه ۱۰بهمن ماه همزمان با ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و آغازجشن‌های انقلاب با حضور چهره‌های مطرح سینمای ایران در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، این مراسم با حضور محمدرضا جعفری جلوه، گلاب آدینه، علی معلم، علیرضا گلپایگانی، محمدرضا اصلانی، فرهاد ورهرام، امیر اسفندیاری، مرجان اشرفی‌زاده، فرناز قیصری‌پور، شهروز توکلی، سیدهادی منبتی و مازیار رضاخانی در پردیس سینما گالری ملت افتتاح شد. که در این نمایشگاه ۴۰ اثر ۷۰*۱۰۰ عکسهای ماندگار زمستان ۵۷ از این هنرمند رونمایی شد.

محمود کلاری خود در خصوص خاطرات و نحوه جمع آوری این آثار می‌گوید: در زمستان پرتلاطم سال۵۷ برای همراه شدن با تحولات پایتخت و گرفتن نبض انقلاب از مسیر بهارستان، شهدا، امام حسین و میدان فردوسی خود را به دانشگاه تهران می‌رساندم و از آنجا همراه با سیل جمعیت تا میدان آزادی کشیده می‌شدم. رویارویی من با وقایع آن روز‌ها در همین مسیر اتفاق افتاده است، مسیری که انگار از یک راهروی تاریخی به نام خیابان انقلاب گذشته است.

محمود کلاری متولد ۱۳۲۰در تهران است که در سنین جوانی به عکاسی علاقه‌مند می‌شود. او عکاسی را به دلیل فراهم آوردن امکان توجه به آدم‌ها انتخاب کرده است. واقعه نگاری از ویژگی آثار این نمایشگاه می‌باشد که جزو اولین و جاودانه‌ترین عکس‌های وی در این زمینه می‌باشد.

پیش از این نیز در بهمن ماه سال ۸۷ نیز نمایشگاه عکس‌های «خیابان انقلاب» از این هنرمند در پردیس سینمایی ملت برگزار شد که در آن از حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ عکس از بهمن سال ۵۷ که در خیابان انقلاب گرفته شده بود رونمایی شد.

نمایشگاه عکس «خیابان انقلاب» تا ۲۲بهمن همه روزه از ساعت ۱۱تا ۲۱در محل پردیس سینما گالری ملت واقع در خیابان ولیعصر ابتدای نیایش میزبان علاقمندان می‌باشد.

محمود کلاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر