کد خبر: 49280 A

موسسه صبا با گشایش نمایشگاه عکس «بودن معاصر» تازه‌ترین روایت دانشجویان عکاسی ایرانی را از پیوند انسان امروز با فضاهای زیست معاصر به نمایش در می‌آورد.

ایلنا: نمایشگاه عکس «بودن معاصر» که به همت انجمن علمی دانشکده عکاسی دانشجویان دانشگاه هنر برگزار می‌شود از اوایل پاییز با انتشار فراخوان عمومی شکل گرفت که پس از تحویل آثار، در ‌‌نهایت ۳۰ مجموعه عکس براساس داوری چندی از استادان و کار‌شناسان برجسته عکاسی برای راه یابی به نمایشگاه انتخاب شد و از این میان نیز سه مجموعه برگزیده شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، هر مجموعه شامل ۴ تا ۵ عکس است که «بودن معاصر» را از تجلیات همکنش انسان با محیط، ساحت‌های جمعی و زیست شهری، عرصه‌های تقابل فردیت انسان امروز با پدیده معاصر بودن از دریچه نگاه عکاسان کشورمان به تماشا می‌گذارد.
«بودن معاصر» شنبه پنجم اسفند ماه ساعت ۱۶ در نگارخانه خیال نو موسسه صبا گشایش می‌یابد. گفتنی است از روز آغاز نمایشگاه هر روز نشست تخصصی ویژه نقد و تحلیل عکس با حضور کار‌شناسان و صاحبنظران و نیز عموم علاقه مندان برگزار خواهد شد.
اولین نشست از این سلسله همزمان با افتتاحیه، روز شنبه ساعت ۱۷ در سینما تک موسسه صبا و نشست‌های بعدی در دانشگاه هنر خواهد بود. «بودن معاصر» کوشیده تا براساس انتخاب درست فرم، تکنیک و بیان مفهوم مورد نظر عکاسان، نگاهی حرفه‌ای و منسجم از عکاسی امروز کشورمان به پدیده‌ای قابل توجه در زندگی فردی و اجتماعی یکایک ما را به تصویر بنشاند.
علاقه مندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه به خیابان ولی عصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵ مراجعه کنند. این نمایشگاه تا ۹اسفندماه همه روزه بجز ایام تعطیل، از ساعت ۱۰ لغایت ۱۸، میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

موسسه فرهنگی هنری صبا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر