کد خبر: 49361 A

پیام آیت‌الله مكارم شیرازی به جشنواره سوگواره نوا‌ها و نغمه‌های آیینی:

هرگز به سراغ مضمون‌های غلو آمیز و شرک آلود یا اشعاری که موجب وهن مقام شهیدان است و یا نغمه‌هایی که برگرفته از نغمه‌های مبتذل است نخواهید رفت بلکه در سایه روایات و تواریخ معتبر و نغمه‌های خوب مشروع حرکت خواهید نمود.

ایلنا: در آستانه برگزاری اختتامیه هفتمین سوگواره نوا‌ها و نغمه‌های آیینی که توسط هیات رزمندگان اسلام برگزار می‌شود،  آیت الله مکارم شیرازی پیامی به این سوگواره صادر كرد.
به گزارش ایلنا، متن پیام به شرح زیر می‌باشد:
بسمه تعالی
پیام حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله العالی)
به همایش هفتمین سوگواره نوا‌ها و نغمه‌های آیینی
بسم الله الرحمن الرحیم
تشکیل این سوگواره و همایش را که برای هدف مقدسی یعنی تعلیم و تربیت و ارشاد و راهنمایی جوانان و نوجوانان مداح و شاعر آیینی برپا شده را به همه شما عزیزان و بنیان گزاران محترم تبریک عرض نموده و از همه شما عزیزان که به نحوی برای بزرگداشت مراسم حسینی تلاش و کوشش می‌کنید تشکر می‌کنم و توفیقات همه را از خداوند بزرگ خواهانم.
حقیقت این است که خداوند کُنوز و گنجینه‌هایی در اختیار ما شیعیان اهل بیت عصمت (علیهم السلام) گذارده که یکی از آن‌ها گنجینه شهادت در راه خداست که مایۀ بزرگ‌ترین افتخارات است و اوج آن شهادت شهیدان کربلا می‌باشد.
ما در سایۀ شهادت آن‌ها و پیام‌های انسان سازشان می‌توانیم پیام اسلام و قرآن را به جهانیان برسانیم و هر سال آن را با شکوه و عظمت و تأثیر گذاری بیشتر برقرار کنیم.
یکی از طرق این پیام رسانی، نغمه‌ها و نوا‌ها و اشعار پر معنی و الهام بخش است که ان شاء الله شما عزیزان می‌کوشید حق آن را به بهترین وجهی ادا کنید تا مشمول عنایات خاص آن حضرت و مصداق «فوز عظیم» و «یا لیتنا کنا معک» بوده باشید.
البته این امر مهم مانند سایر امور مهمّه آسیب‌هایی دارد که باید به شدت از آن پرهیز کرد و اساتید محترم شما به خوبی از آن اطلاع دارند.
هرگز به سراغ مضمون‌های غلو آمیز و شرک آلود یا اشعاری که موجب وهن مقام شهیدان است و یا نغمه‌هایی که برگرفته از نغمه‌های مبتذل است نخواهید رفت بلکه در سایه روایات و تواریخ معتبر و نغمه‌های خوب مشروع حرکت خواهید نمود.
بار دیگر موفقیت هر چه بیشتر شما را در سایۀ خلوص عقیده و حسن نیت از درگاه خداوند متعال تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) مسئلت دارم و از اساتید شما نیز صمیمانه تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
مراسم اختتامیه سوگواره نوا‌ها و نغمه‌های آیینی روز جمعه چهارم اسفند با حضور مسئولین کشوری، پیشکسوتان عرصه شعر آیینی، مداحان و جمعی از شعرای کشورهای اسلامی از ساعت ۱۵: ۳۰در تالار اندیشه (حوزه هنری) برگزار می‌گردد.

سوگواره نوا‌ها و نغمه‌های آیینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر