کد خبر: 50349 A

محجوبیان:

مرضیه محجوبیان هنرمند مجسمه‌ساز معتقد است، در نظر گرفتن موضوع برای جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، می‌تواند از مسائل حاشیه‌ای پیرامون هنر کم کند.

ایلنا: مرضیه محجوبیان هنرمند مجسمه‌ساز که در بخش نگاه ویژه که با موضوع پیامبر اکرم (ص) برگزار شده، به ارائه اثر پرداخته است، در مورد اثر خود گفت: از آنجا که این اثر با موضوع پیامبر اسلام (ص) خلق شد، هجرت و معجزه پیرامون آن را در نظر گرفتم و در قالب یک اثر سه بعدی به این موضوع نگاه کردم.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی تجسمی فجر، این هنرمند با اشاره به موضوعی برگزار شدن جشنواره تجسمی فجر نیز گفت: نگاه موضوعی از سوی شورای سیاست‌گذاری جشنواره مطرح شد که از برخی جنبه‌ها مثبت است، یکی اینکه در نظر گرفتن موضوع آزاد حواشی به همراه دارد و تشتت نگاه‌ها برای جشنواره فجر مناسب نیست. اما در نظر گرفتن بخش آزاد بر اساس چارچوب‌هایی که در شورای سیاست‌گذاری در نظر بگیرد نیز می‌تواند در سطح کیفی جشنواره تاثیرگذار باشد.
این هنرمند درباره بخش نگاه ویژه برای حضور هنرمندان باسابقه در جشنواره تجسمی فجر، اظهار کرد: در نظر گرفتن بخشی برای حضور هنرمندان حرفه‌ای از سوی برگزارکنندگان این رویداد هنری بسیار خوب است. اینکه به هنرمندان باسابقه که نیازی نمی‌بینند در بخش رقابتی جشنواره حضور یابند و خود را به جامعه هنری معرفی کنند احترام گذاشته می‌شود و از آن‌ها دعوت می‌کنند که در جشنواره حضور داشته باشند، قابل تقدیر است. از سوی دیگر با حضور هنرمندان پیشکسوت و حرفه‌ای سطح کیفی جشنواره نیز بالا می‌برد و آثار این هنرمندان باعث الهام هنرمندان جوان‌تر می‌شود.
پنجمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از سوی مرکز هنرهای تجسمی با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها برگزار شدهاست و تا ۱۳ اسفندماه ادامه دارد.

جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر