کد خبر: 50505 A

موسسه فرهنگی هنری «راوی آذرکیمیا» آلبوم تارنوازی «عیسی غفاری» باعنوان «شب و روز» را روانه بازار کرد.

ایلنا: آلبوم تارنوازی «شب و روز» شامل قطعاتی چون: تعلیق (به همراه ضربِ کریم زمانی)، خاموشی ۱ و۲ (تقدیم به حمیدرضا اردلان)، فلق، خیال (تقدیم به سارا زاویه) و هامون است که مدیریت تولید آن را رضا مهدوی و صدابرداری آن را حامی حقیقی عهده دار بوده است.
به گزارش ایلنا، سیّد عیسی غفاری اهل شهرکُرد و کار‌شناسی ارشد نوازندگی از دانشگاه هنر است. او علاوه بر نوازندگی شاعر هم هست و تألیفاتی نیز راجع به موسیقی بختیاری دارد. غفاری امسال در در بخش نسلی دیگر جشنواره موسیقی فجر به همراه گروه خود اجرای موفقی داشت.
کیاوش صاحب نسق، آهنگساز مدرن و مدرس دانشگاه، در بروشوراین آلبوم درخصوص اثر عیسی غفاری آورده است: «... شفاف بودن مسیر موسیقایی که او در نواخته‌هایش دارد، نشانگر ذهنی است که در حین تکیه بر شیوه‌های بداهه نوازی عُرف در موسیقی ایران، به انواعِ دیگر نیزگوشۀ چشمی دارد و تفکردر بداهه یا بداهه اندیشی است که بعد از آن به بداهه نوشت‌هایی تبدیل خواهدشد که رسیدن به لحظۀ تصنیف یک اثر می‌باشد و با ثبت آن آهنگسازی نام خواهد گرفت... درک صحیح عیسی غفاری از زمان تکرار، زمان تأمل، زمان گذر و زمان تغییر در این اثر ستودنی است...»
«شب و روز» از سوی موسسه راوی آذر کیمیا انتشاریافته و پخش رهگذرِ هفت اقلیم نیز پخش آن را عهده دار است.

موسسه راوی آذر کیمیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر