کد خبر: 598 A

دومین مصیبت تشکل‌های فرهنگی هنری در سال جاری:

آرزو پاشایی فخری از هنرمندان متخصص در زمینه‌های قالیبافی وگلیم در ۳۳ سالگی با این دنیا خداحافظی کرد.

ایلنا: یکی از دبیران فعال، کانون‌های فرهنگی اجتماعی منطقه ۹ تهران، دعوت حق را لبیک گفت.
به گزارش  ایلنا، «آرزو پاشایی فخری» از دبیران فعال تشکل‌های فرهنگی منطقه  نهم پایتخت بود که مسئولیت کانون‌های بانوان وکارآفرینی برخی از مراکز فرهنگی واجتماعی غرب تهران به عهده داشت و فعالیت‌هایش بر محور مراکزی مانند فرهنگسرای کار وخانه فرهنگ پرواز مدیریت فرهنگی وهنری وسرای محله استادمعین وامور بانوان شهرداری منطقه صورت می‌گرفت.

وی که از هنرمندان متخصص در زمینه‌های قالیبافی وگلیم بود، پیش از مرگش در مصاحبه‌ای گفته بود؛ سال‌ها پیش دردوره درمان بیماری سرطان با فرهنگسرای کار وکلاس‌های کسب وکار آشنا شدم. این موضوع در دوره سخت درمان نور امیدی برای من بود. به همین دلیل در کلاس‌های آموزشی قالیبافی وگلیم بافی شرکت کرده و سپس خود به عنوان مربی در فرهنگسرا مشغول کار شدم.

مرحومه پاشایی علاوه بر همکاری با مراکز فرهنگی مدیریت فرهنگی وهنری منطقه ۹، در سراهای محله هم برای جوانان کلاس‌هایی را برگزار کرده ودر همه لحظات بانوان را تشویق می‌کرد که امید و تلاش داشته باشند تا به هر هدفی در زندگی خود برسند. همچنین زمان خود را غنیمت شمرده و از هیچ فرصتی برای پیشرفت غفلت نکنند.

وی که پس از مبارزه امیدوارانه با دو بیماری سرطان سرانجام در ۳۳ سالگی با این دنیا خداحافظی کرد، تا آخرین روزهای عمر خود در کلاس‌های آموزشی شرکت کرد و در کانون خود به شاگردانش امید و مبارزه را آموزش داد.

مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۹، با اجرای مراسمی در هفته دوم شهریورماه یاد این بانوی ارزشمند را گرامی خواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر