کد خبر: 614 A

فعالیت‌های سازمان زیباسازی همزمان با برگزاری اجلاس عدم تعهد؛

سازمان زیباسازی، بهینه سازی ۱۸ پل سواره رو در مسیر تجریش تا بهشت زهرا (س) و طراحی و اجرای ۱۰۰۰ متر مربع نقاشی دیواری را در دستور کار خود قرار داده است.

سازمان زیباسازی شهر تهران با شستشو، مرمت و بازسازی نقاشی‌های دیواری، تهران را برای برگزاری شانزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد آماده می‌کند.


 به گزارش ایلنا سید محمدجواد شوشتری، مدیرعامل سازمان زیباسازی با اعلام این خبر گفت: اداره نقاشی سازمان زیباسازی برای حذف و پاکسازی آلودگی‌های بصری در مسیرهای تردد مهمانان اجلاس، بهینه سازی ۱۸ پل سواره رو در مسیر تجریش تا بهشت زهرا (س) و طراحی و اجرای ۱۰۰۰ متر مربع نقاشی دیواری را در دستور کار خود قرار داده است.


او با بیان اینکه حذف و پاکسازی نقاشی‌های دیواری سطح شهر توسط انجمن هنرمندان نقاشی ایران انجام می‌شود، ‌ادامه داد: ارائه فهرست نقاشی‌های دیواری نامناسب به مناطق برای حذف و پاکسازی آن یکی دیگر از فعالیت‌های سازمان به همین منظور است.


شوشتری با بیان اینکه سازمان زیباسازی به منظور اجرای مناسب و سریع مسیر تردد اجلاس، انتخاب و معرفی مجریان نقاشی دیواری به مناطق را انجام داده است، افزود: طی بازدید اولیه از مسیر تردد، دیوار‌ها و پل‌هایی که پتانسیل طراحی و اجرای نقاشی دیواری دارند، شناسایی شد.


به گفته او برای تسریع در روند پاکسازی، لیست دیوارهای شناسایی شده به مناطق ۲۲ گانه ارسال شد که اجرای این پروژه با تعامل و همکاری مناطق صورت گیرد.


مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اینکه انتخاب و معرفی مجریان نقاشی دیواری و مجریان حذف و پاکسازی از دیگر اقدامات اداره نقاشی برای تسریع روند آماده سازی تهران بود، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته ۱۷ هزار و ۷۰۰ مترمربع دیوار و پل که پتانسیل طراحی و نقاشی دیواری دارند، شناسایی شده است.


شوشتری با تاکید بر اینکه عمده فعالیت‌های اداره نقاشی دیواری در مسیر تردد به سمت محل برگزاری اجلاس صورت می‌گیرد، ‌ادامه داد: طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی اداره نقاشی، ۱۴۰۰۰ مترمربع نقاشی دیواری که نیاز به حذف و پاکسازی دارند، شناسایی شده است.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، طراحی نقاشی‌های دیواری با مضمون «صلوات» با تکنیک ماندگار و نیمه ماندگار، کاشی شکسته و اکریلیک را از دیگر فعالیت‌های سازمان زیباسازی برای آماده سازی تهران برای برگزاری اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران دانست.
طراحی، ساخت و نصب مجسمه با عنوان خلیج فارس و صلح از دیگر فعالیت‌های سازمان زیباسازی برای بهبود کیفیت منظر شهر تهران است که دکتر شوشتری به آن اشاره کرد و گفت: مجسمه خلیج فارس در مسیر تردد و مجسمه‌های صلح در محل برج میلاد و سالن اجلاس نصب خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر