کد خبر: 66931 A

همایون ثابتی مطلق:

با وجود تغییرات مدیریتی مستمر و پی در پی و همچنین تفاوت‌های فکری و‌ گاه سلیقه‌ای در مدیران هنری، زمینه بروز برداشت‌های سطحی به وفور مشاهده می‌شود که جز ضرر خاصیتی را به همراه نداشته و نخواهد داشت.

ایلنا: همایون ثابتی مطلق گفت: نقد فعالیت‌های هنری از سوی نهادهای هنری که‌گاه اهدافی مشابه را به صورتی موازی دنبال می‌کنند، خاصیتی جز ضرر در پی ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان، ثابتی مطلق با اشاره به مجموعه برنامه‌های انجمن هنرمندان نقاش گفت: این انجمن با همکاری سازمان زیبا سازی شهری تهران، دوره آموزشی عمومی خود را از اول اردیبهشت آغاز کرده و تا ۱۲ خرداد سال جاری هر یکشنبه در تالار استاد ناصری خانهٔ هنرمندان ایران به فعالیت‌ها و برنامه‌های آموزشی خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: در پایان این دوره‌های آموزشی، به داوطلبانی که پیش از این برای دوره ثبت نام کرده و توانسته باشند دوره‌های آموزشی را با موفقیت پشت سر بگذارند از طرف سازمان زیباسازی شهری تهران، گواهینامه‌های معتبری اعطا می‌شود که این گواهینامه‌ها علاوه بر ثبت در رزومه آموزشی هنرجویان در نحوه همکاری آنان با سازمان زیباسازی نیز موثر خواهد بود.

عضو شورای عالی خانهٔ هنرمندان ایران، هنرهای شهری را موضوعی تخصصی دانست و یادآور شد: متاسفانه با توجه به تخصصی بودن هنرهای شهری، هنوز هیچ رشته دانشگاهی برای تحصیل در چنین رشته‌ای وجود ندارد اما حضور در این دوره‌های آموزشی تخصصی، تا حدودی می‌تواند این نقیصه را جبران کند.

این هنرمند در ادامه سخنان خود، با قدردانی از حمایت‌های «مجید سرسنگی» مدیر عامل خانهٔ هنرمندان ایران در حمایت از انجمن نقاشان ایران و برگزاری این کلاس‌ها خاطرنشان کرد: امروز فضای خانهٔ هنرمندان ایران به محیطی هنری، مناسب و درخور تبدیل شده است؛ موضوعی که برای برگزاری کلاس‌های آموزشی و هنری بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است، زیرا همواره محیط، در مباحث آموزشی، نقشی کلیدی و تاثیرگذاری را ایفا می‌کند.

ثابتی مطلق ضمن تاکید براین موضوع که هنر تصوربردار است، یادآور شد: با وجود تغییرات مدیریتی مستمر و پی در پی و همچنین تفاوت‌های فکری و‌گاه سلیقه‌ای در مدیران هنری، زمینه بروز برداشت‌های سطحی به وفور مشاهده می‌شود که جز ضرر خاصیتی را به همراه نداشته و نخواهد داشت.

وی در پایان افزود: امروز مدیران هنری باید تلاش کرده تا با ایجاد تعاریف، مصادیق و کاربردهایی واحد، به اتفاق نظری جامع در جهت ارتقاء جایگاه فرهنگ و هنر کشور دست پیدا کنند تا ازاین پس شاهد برداشت‌های شخصی، مغرضانه و حتی افراطی، در شاخه‌های مختلف هنری نباشیم؛ زیرا برداشت‌ها باید از طریق هنر صورت گیرد. بنابراین کسانی در این امور حق اظهار نظر دارند که به واقع با هنر آشنایی داشته و به نقاط ضعف و قوت هنر واقف باشند.

علاقمندان برای ثبت نام در کلاس‌های آموزشی انجمن نقاشان ایران که تا ۱۲ خرداد در تالار استاد ناصری خانهٔ هنرمندان ایران برپا است، می‌توانند از طریق شماره ۷۷۶۲۷۰۷۴ با این انجمن در ارتباط باشند.

همایون ثابتی مطلق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر