کد خبر: 67708 A

بخش ویدیوآرت شصت و ششمین جشنواره فیلم کن میزبان آثار دو هنرمند ایرانی، محمود نورایی و کوروش عسگری است.

ایلنا: بخش فیلم‌های هنری کن (Aviff Cannes ۲۰۱۳) که از ۲۱ تا ۲۴ ماه می‌(۳۱ اردیبهشت تا ۳خرداد) برگزار می‌شود؛ میزبان دو ویدیو از هنرمندان ایرانی است. ویدیوآرت «باد و مرگ» محمود نورایی و ویدیوآرت «شهرزاد» اثر کوروش عسگری آثاری هستند که همزمان با برگزاری شصت و ششمین جشنواره فیلم کن به نمایش در خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، بخش فیلم‌های هنری کن (Aviff Cannes ۲۰۱۳) که به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود، امسال با استقبال بیش از ۱۶ هزار اثر روبرو شد که در بخش نهایی ۱۷ اثر برای نمایش در این بخش انتخاب شدند. در این بخش از جشنواره کن علاوه بر آثار این دو هنرمند ایرانی، آثاری از کشورهای آمریکا، انگلیس، فرانسه، آرژانتین، ژاپن، چین و آفریقای جنوبی نیز حضور دارند.

محمود نورایی از هنرمندان عرصه هنرهای جدید است و تاکنون چندین پرفورمنس و نمایشگاه دیجیتال‌آرت در گالری‌های مختلف داشته است. او همچنین سابقه کارگردانی تئا‌تر و نمایشنامه نویسی نیز در کارنامه خود دارد. ویدیوآرت «باد و مرگ» محمود نورایی از آثار تولید شده در کارگاه عباس کیاستمی در گالری ماه مهر است که در بخش فیلم‌های هنری جشنواره کن ۲۰۱۳ به نمایش در خواهد آمد.

همچنین کوروش عسگری ازجمله عکاسان باسابقه است که تاکنون در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی مختلفی حضور داشته است. این هنرمند در یازدهمین دوسالانه عکس نیز موفق به کسب لوح تقدیر این دوسالانه شده است.

جشنواره کن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر