کد خبر: 75938 A

كاظم چلیپا گفت: دیدن آثار هنری "فصل تامل" برای مخاطبان به خصوص نسل جوان می‌تواند جذاب باشد و از طرفی مخاطبان با مركز تجسمی حوزه هنری و آثار خلق شده در این مركز آشنا می‌شوند.

ایلنا: نمایشگاه "فصل تامل" فعالیت سه سال مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری است كه این نمایشگاه روز 6 خرداد ماه ساعت 17 در موزه هنرهای معاصر افتتاح می شود و از همان روز به مدت یك ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برپاست.

به گزارش ایلنا به نقل از حوزه هنری، كاظم چلیپا در خصوص برگزاری نمایشگاه سه سالانه تجسمی حوزه هنری گفت: برگزاری نمایشگاه اساسا خوب است زیرا آشكار كردن و نشان دادن آثار هنری لازم است چیزی كه از آن باید اجتناب كرد پنهان كردن و عدم نمایش است.
وی با بیان اینكه آثار باید در معرض دید عموم قرار گیرد، افزود: برای مخاطبان به خصوص نسل جوان دیدن آثار هنری می‌تواند جذاب باشد و از طرفی مخاطبان با مركز تجسمی حوزه هنری و آثار خلق شده در این مركز آشنا می‌شوند.
وی در پاسخ به این سوال كه تا چه حد مفاهیم ارزشی كه از اهداف حوزه هنری است با برگزاری این نمایشگاه انتقال می‌یابد، تصریح كرد: این مفاهیم به طور غیرمستقیم انتقال می‌یابند البته انتقال فرهنگ‌ها و ارزش‌ها در درازمدت صورت می‌گیرد. تاثیراتی كه به مرور انتقال می‌یابند ماندگاری بیشتری دارند.
این هنرمند با اشاره به اینكه باید در نمایشگاه نشست‌های تخصصی برگزار شود، گفت: باید همزمان با ایام نمایشگاه نشست‌ها و همایش‌هایی را برگزار كرد و در این جلسات با نگاهی تخصصی به بررسی آثار پرداخت.
در نمایشگاه "فصل تامل" آثار هنرمندانی چون حسین نیرومند، كاظم چلیپا، مسعود شجاعی طباطباعی، حسین غلامی، حمید عجمی، مرتضی اسدی، محمد خزائی، احمدآقا قلی زاده، ایرج اسكندری، غلامعلی طاهری، احمد خلیلی، عبدالحمید قدیریان، نادر قشقایی و.... در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. تعداد آثار نقاشی در نمایشگاه 67 اثر، خوشنویسی 100 اثر، نگارگری 15 اثر، پوستر 70 اثر، كاریكاتور100 اثر و حجم سازی 26 اثر است.
همزمان با افتتاح نمایشگاه در 6 خرداد در نگارخانه ابوالفضل عالی 80 اثر و در گالری خانه عكاسان نیز 160 اثر دیگر به نمایش درمی‌آیند. همچنین دو نشست پژوهشی یكی در 28 خرداد ساعت 16 و چهارشنبه 29 خرداد ساعت 16 در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شوند.

نمایشگاه فصل تامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر