کد خبر: 75945 A

اسماعیل داوری:

قرار گرفتن پرچم در بالای کادر، همان‌طور که در کتاب‌ها هم نوشته شده است، یکی از بهترین وضعیت‌هاست و برافراشته بودن پرچم و دیده شدن آن در جهت افق، رنگ و لعاب خاصی به عکس می‌دهد.

ایلنا: اسماعیل داوری گفت: گذشته از بحث ملیت، پرچم مهم‌ترین نماد همه کشورهاست و به همین دلیل، در تقویت روحیه استقلال‌طلبی سربازان و مدافعان یک کشور، تاثیر قابل‌توجهی دارد و توهین به پرچم در همه جای دنیا گناه بزرگی شمرده می‌شود.

عکاس 54 ساله کشورمان در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره پرچم افزود: برگزاری جشنواره پرچم، امری است که تاکنون مغفول مانده بود و حالا که برای برگزاری آن اقدام شده، نباید مانند برخی جشنواره‌های دیگر، به فراموشی سپرده شود. از این راه بزرگداشت و حمایت از پرچم تداوم پیدا می‌کند.

داوری با تشریح ویژگی‌های زیبایی‌شناسانه پرچم کشورمان در عکس اظهار کرد: قرار گرفتن پرچم در بالای کادر، همان‌طور که در کتاب‌ها هم نوشته شده است، یکی از بهترین وضعیت‌هاست و برافراشته بودن پرچم و دیده شدن آن در جهت افق، رنگ و لعاب خاصی به عکس می‌دهد.

وی که سال‌ها در حوزه عکاسی جنگ فعالیت کرده است، گفت: پرچم در عکاسی رنگی، جلوه خاصی به عکس می‌دهد. البته این مساله در عکاسی سیاه و سفید، اتفاق نمی‌افتد. کمپوزیسیون رنگ، زاویه مناسب، افقی بودن و وزیدن باد، بهترین شرایط را برای عکاسی از پرچم فراهم می‌کند.

نخستین جشنواره پرچم در3 رشته عکس، پوستر و نقاشی کودک و نوجوان، به همت مدیریت فرهنگی- هنری منطقه 5 و فرهنگسرای فردوس برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره، تا 8 خرداد ماه فرصت دارند آثار خود را به نشانی تهران، فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از چهارراه مخابرات، فرهنگسرای فردوس، دبیرخانه جشنواره پرچم ارسال، یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 44031160 تماس بگیرند.

جشنواره پرچم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر