کد خبر: 80383 A

خانه موسیقی با دعوت از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به عنایت بیشتر به مقوله فرهنگ و ارائه برنامه‌های مدون و مشخص در این خصوص، مطالبات مهم عرصه هنر موسیقی در کشور را اعلام و تاکید دارد همه موسیقیدانان کشور به هریک از نامزدهایی که بتوانند به این مطالبات جامه عمل بپوشند رای داده و از ایشان حمایت خواهند کرد.

ایلنا: خانه موسیقی ایران در بیانیه‌ای دیدگاه‌های خود را درخصوص یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، بیانیه خانه موسیقی ایران درخصوص یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شرح زیر است:

در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، یکبار دیگر مردم شریف و جامعه بزرگ فرهنگی و هنری کشور شاهد سخنرانی‌ها و وعده‌های متعدد نامزدهای محترم ریاست جمهوری هستند اما در این مسیر گویا برنامه‌های مدون و معین درخصوص مسائل فرهنگی و سیاستگذاری‌های بنیادین و اساسی جهت اعتلای هنر مملکت مغفول واقع شده است.

هیئت مدیره و شورای عالی نهاد مدنی خانه موسیقی به نمایندگی از حدود پانزده هزار عضو فعال در سراسر کشور با دعوت از همه نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به عنایت بیشتر به مقوله فرهنگ و ارائه برنامه‌های مدون و مشخص در این خصوص، مطالبات مهم عرصه هنر موسیقی در کشور را اعلام داشته و تاکید دارد که اعضای شریف خانه موسیقی و همه فعالان و موسیقیدانان کشور به هریک از نامزدهایی که بتوانند به این مطالبات جامه عمل بپوشند رای داده و از ایشان حمایت خواهند کرد.

۱-توجه به نسل جوان و هنرجویان علاقه‌مند به تحصیل موسیقی از طریق توسعه کمی و کیفی فضاهای آموزشی در سراسر کشور و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان این رشته که متاسفانه به علت بیکاری و عدم توجه به متخصصان این رشته هم اکنون ده‌ها هزار فارغ التحصیل موسیقی در کشور بیکار و یا به شغل‌های کاذب روی آورده‌اند.

۲-رفع موانع فعالیت در حوزه تولید موسیقی و تسهیل پروسه صدور مجوز و از بین بردن کاغذبازی و بروکراسی‌های موجود و در ‌‌نهایت سالم سازی بخش صدور مجوز و کوتاه کردن دست واسطه‌ها

۳- ضمانت اجرایی برای مجوز فعالیت موسیقایی، بازگرداندن اقتدار به مجوزهای دولتی و جلوگیری از دخالت نهادهای غیرمسئول در صدور مجوز که در ‌‌نهایت به ایجاد نشاط و بازگرداندن رونق به فعالیت‌های هنری منجر شده و به اقتصاد هنر کمک خواهد کرد.

۴-ایجاد بستر مناسب برای فعالان، ناشران، هنرمندان، مجریان و همه دست اندرکاران فعالیت در حوزه هنر فاخر موسیقی در سراسر کشور و برای همه مردان و زنان علاقه‌مند به صورت مساوی و برابر

۵-برداشتن نگاه امنیتی و حراستی از سر فعالیت‌های هنری وتسهیل جریان فعالیت

۶-رسیدگی به امور هنرمندان پیشکسوت و ارتقاءمنزلت و جایگاه هنرمندان برجسته کشور

۷-محول کردن امور نظارتی و کیفیتی به صنوف تخصصی و تقویت نهاد‌های مدنی و غیر دولتی و حمایت از آن‌ها.

انتخابات ریاست جمهوری خانه موسیقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر