کد خبر: 8482 A

جلد اول از مجموعه سایه (شامل ۱۴ اتود برای سنتور) اثر علی بهرامی فرد توسط نشر مانوش منتشر شد.

ایلنا: بهرامی فرد گفت: مجموعه سایه که جلد اول آن در قالب پیش رو انتشار یافته است، شامل اتودهایی برای نوازندگان ساز سنتور می‌باشد و هدف از نگارش این قطعات تمریناتی است جهت کمک به رفع برخی مشکلات و تقویت برخی قابلیت‌ها در نوازندگی سنتور، از جمله «افزایش و تساوری قابلیت‌های هر دو دست در اجرای خطوط کنترپوانتیک»، «استفاده از بسترهای متنوع‌تر متریک و ریتمیک»، «توجه به نوانس‌های پویا و ایستا در طول قطعه»، «تمرین برخی تونالیته‌های نامتعارف»، «اجرای بافت‌های صوتی مختلف»، «تقویت تسلط در اجرای جفت مضراب‌ها، آرپژ‌ها، پاساژ‌ها، فیگورهای مضرابی قرینه و غیر قرینه».
از آثار این آهنگساز و مدرس دانشگاه در زمینه موسیقی ایرانی، پیش از این کتاب «فراق» شامل دونوازی‌هایی برای سنتور در بیات اصفهان و چهارگاه و نیز دی وی دی «ز بعد ما» شامل قطعاتی برای گروه نوازی سنتور در نوا منتشر شده است. همچنین سال گذشته آلبوم «تن‌ها نخواهم ماند» شامل بداهه نوازی علی بهرامی فرد و کیهان کلهر در ایران، اروپا و آمریکا منتشر شد و تاکنون با استقبال گسترده‌ای در فستیوال‌ها و نشریات تخصصی موسیقی ملل مواجه شده است.
انتشارات مانوش به زودی کتاب دیگری از این نویسنده به نام «چشم انداز» که شامل قطعاتی برای گروه نوازی سنتور است را منتشر خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر