کد خبر: 8556 A

آثارلئون کهن نقاش خودآموخته و عضو افتخاری انجمن نقاشان ایران از تاریخ ۱۵تا ۲۷ مهر در نگارخانه آفتاب و ۲۰ تا ۳۰ مهردر نگارستان قبا به نمایش گذاشته می‌شود.

ایلنا: آثار لئون کهن در نگارخانه آفتاب و ۲۰ تا ۳۰ مهردر نگارستان قبا به نمایش گذاشته می‌شود.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی فرهنگسرا، در این نمایشگاه بیش از ۱۰۰ اثر با تکنیک‌های رئالیسم، امپرسیونیسم، کلوریسم، کمپوزیسیون درابعاد ۵۰* ۷۰ با موضوعاتی نظیر مناظر زیبای طبیعت، دریا، تالاب‌ها، دشت‌ها، گونه‌های گیاهی کویر وروستاهای ایران از این هنرمند ۸۸ ساله درمعرض دید عموم قرارمی گیرد.
لئون کهن متولد۱۳۰۳ خودرا یک نقاش خودآموخته می‌داند. وی تحصیلاتشرا درشته‌های هتلداری و صنایع غذایی درسطح کار‌شناسی در کشورفرانسه ادامه داده است و پس ازهشت سال کار در کشتی‌‌ای مسافری و باری که به گفته وی در هنرش تاثیربسزایی داشته به وطن بازگشته است.
زیبایی‌های ایران الهام بخش اکثر تصاویرارایه شده ازاین هنرمند استو تاکنون بیش از ۵۰۰ اثر نقاشی بامضامین مختلف از مناظرزیبا وطبیعت ایران را به تصویر کشیده است که از میان آن‌ها تابلوی «برگ ریزان – چه زیباست کردستان» این هنرمندازسوی اداره کل هنرهای تجسمی برای موزه خریداری شده است.
علاقمندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از تاریخ ۱۵ تا ۲۷ مهر از ساعت ۹ تا ۱۹ به نگارخانه آفتاب واقع در خیابان شریعتی، روبروی خیابان دولت، کوچه امامزاده، فرهنگسرای آفتاب مراجعه و از تاریخ ۲۰ تا ۳۰ مهر از ساعت ۹ تا ۲۱ به نگارستان قبا واقع در ابتدای پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا، فرهنگسرای قبا مراجعه كنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر