کد خبر: 8691 A

به همت باشگاه تجسمی تهران؛

در چهارمین برنامه باشگاه تجسمی تهران، نمایشگاهی از آثار پرویز کلانتری تصویرگر پیشکسوت کتاب‌های درسی با عنوان «به یاد کودکی» شنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۶ در فرهنگ‌سرای ارسباران گشایش می‌یابد.

ایلنا: در چهارمین برنامه باشگاه تجسمی تهران، نمایشگاهی از آثار پرویز کلانتری تصویرگر پیشکسوت کتاب‌های درسی با عنوان «به یاد کودکی» شنبه ۱۵ مهر ساعت ۱۶ در فرهنگ‌سرای ارسباران گشایش می‌یابد.

به گزارش ایلنا، پرویز کلانتری، از نخستین کسانی است که به تصویرکردن کتاب‌های درسی پرداخت و در نمایشگاه «به یاد کودکی» ۲۷ اثر در ابعاد۴۰ در ۶۰ که قدمت برخی آثار متعلق به ۵۰سال پیش است و برای نخستین بار در نگارخانه فرهنگسرای ارسباران در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده است.

کلانتری بیش از40 سال است که نقاشی می‌کند و ۲۶ کتاب کودک همچون «کدو قلقله زن»، «جمجمک برگ خزون»، «گل اومد بهاراومد» و «رنگین کمان» را تصویرگری کرده‌است.

این تصویرگر برجسته ایرانی نویسنده کتاب‌هایی چون «ولی افتاد مشکل‌ها»، «چهار روایت» و «نیچه نه، فقط بگو مشداسماعیل» است.

همچنین تابلوی «شهر ایرانی از نگاه نقاش ایرانی» از آثار این هنرمند در مقر سازمان ملل در نایروبی پرده برداری شده است و یک اثر از آثار وی درفهرست تمبرهای ویژه سازمان ملل به چاپ رسیده است.

باشگاه تجسمی عنوان برنامه ‌ای است که نشست‌های تخصصی در حوزه تجسمی چون نقد و بررسی کتاب هنرنوگرای ایران و نشست تخصصی صفحه آرایی برگزار کرده است.

علاقه مندان به منظور بازید می‌توانند از ۱۵ لغایت ۲۷ مهر از ساعت ۱۰ تا ۲۰ به فرهنگ سرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالا‌تر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه و یا با شماره های۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر