کد خبر: 87579 A

فاطمه تعمیدی؛ علی قلمسیاه و سید عباس میرهاشمی عکسهای تسنیم را داوری می‌کنند.

ایلنا: با نزدیک شدن به زمان برگزاری دومین جشنواره ملی تسنیم – آیات قرآنی- داوری بخش‌های مختلف جشنواره آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فاطمه تعمیدی، علی قلمسیاه و سید عباس می‌رهاشمی از میان۳۷۴ تک عکس و ۴۷ مجموعه عکس رسیده به دبیرخانه جشنواره عکسهای برگزیده را جهت نمایشگاه انتخاب خواهند کرد و سپس برگزیدگان را که حائز مقام اول تا سوم خواهند شد معرفی می‌نمایند.

در معرفی داوران آمده است:

فاطمه تعمیدی، کار‌شناس عکاسی از دانشکده صدا و سیما ومدرس دانشگاه. عکاس ارشد واحد عکاسی شبکه اول سیما تا سال ۱۳۸۸. دبیرعکس مجله سروش بانوان (۱۳۷۹). وی عکاس فیلم‌های مستند و سینمایی است.
دریافت جوایز متعدد و لوح‌های تقدیر از جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مختلف عکس و عکاس برگزیده در چهارمین نمایشگاه دوسالانه عکس ایران است. شرکت در چندین نمایشگاه‌های جمعی عکس و برپایی چند نمایشگاه انفرادی. داور بیش از ده‌ها مسابقه و جشنواره عکس. چاپ و تألیف چند کتاب و... در کارنامه هنری او است.

سید عباس می‌رهاشمی، کار‌شناس عکاسی از دانشگاه هنر و عضو انجمن ملی عکاسی ایران. عضو هیأت موسس «انجمن فارغ التحصیلان عکاسی» و «انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس». مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و ریاست بنیاد روایت فتح طی چند سال و مشاور مدیرکل دفتر امور هنرهای تجسمی وزارت ارشاد و واحد پژوهش انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس است.

علی قلمسیاه، عکاس در زمینه‌های مختلف زندگی اجتماعی، طبیعت، ورزش و.... مدرس عکاسی در دانشکده‌های معتبر هنری ایران، همکاری قابل توجه و موثر بیش از ۴۰ سال با نشریات معتبر طبیعت و ورزش و سازمان‌های هنری. کسب جوایز متعدد از جشنواره‌های متعدد. دبیر برگزاری اولین تا سومین مسابقات و نمایشگاه سالانه عکس در موزه هنرهای معاصر تهران. مشاور هنری اولین دوره بازی‌های غرب آسیا عکاسی از بازی‌های جهانی IWGA و همچنین بازی‌های المپیک و پارا المپیک ۱۹۸۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۴، ۲۰۰۸. چاپ و انتشار آثار در کتاب‌ها و نشریات مختلف. داور بخش عکس در زمینه‌های مختلف اجتماعی – هنری به ویژه ورزشی و طبیعت در جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های متعدد. ایراد سخنرانی در زمینه‌های مختلف عکاسی در انجمن‌ها و مجامع. برگزاری ده‌ها نمایشگاه انفرادی از آثار عکاسی در ایران و سایر نقاط جهان است.

دومین جشنواره ملی تسنیم – آیات قرآنی با سه زیر مجموعه فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس از ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

جشنواره ملی تسنیم – آیات قرآنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر