کد خبر: 93748 A

حمید متبسم، بردیا کیارس، سالار عقیلی و ارکستر مجلسی تهران در تاریخ‌های هفتم و هشتم شهریور ماه سال جاری پردیس را در تهران به صحنه خواهند برد.

ایلنا: با همراهی ارکستر مجلسی تهران به رهبری بردیا کیارس، کنسرت «پردیس» آثار حمید متبسم با صدای سالار عقیلی برگزار می‌شود.
به گزارش ایلنا، پرژه موسیقایی پردیس به پیشنهاد و طراحی حمید متبسم، آهنگساز نام آشنای ایرانی با حمایت مرکز فرهنگی شونک (SCHUNCK) شهر هرلن (HEERLEN) در هلند آغاز به کار کرد.
متبسم می‌گوید؛ نام «پردیس» به این جهت برای این پروژه انتخاب شده است، که در زبان‌های مختلف غربی نیز با کمی اختلاف در گویش، یک معنا دارد، رپرتوار موسیقایی این پروژه را تازه‌ترین آثار حمید متبسم تشکیل می‌دهد که برای ساز‌های آرشه‌ای و بادی چوبی غربی در کنار سازهی مضرابی ایرانی ساخته شده است.
صدادهی این آثار گرچه دارای شخصیت آهنگسازی اوست ولی یادآور آثار بیاد ماندنی علینقی وزیری و روح الله خالقی‌ست و نشان از عشق آهنگساز به آن آثار دارد.
حمید متبسم در این زمینه می‌گوید: در عرصه فرهنگ مرز‌های سیاسی و مصلحتی نقشی ندارند و مردم دنیا یکدیگر را با زبان فرهنگشان نیک می‌فهمند، از این رو شرق و غرب از یکدیگر جدایی ناپذیرند و موسیقی زبان مشترک همه مردم دنیاست.
این قطعات در دستگاه نوا، دشتی و ماهور، به گونه‌ای نگارش شده است که برای نوازندگان غیرایرانی نیز قابل درک و اجراست. همچنین قطعات آوازی این آثار روی اشعار قدیم و نوی فارسی بنا شده است.
«پردیس» در تاریخ‌های هفتم و هشتم شهریور ماه امسال به رهبری بردیا کیارس و با هنرنمایی سالار عقیلی و ارکستر مجلسی تهران در سالن همایش‌های برج میلاد به اجرا در خواهد آمد.
ارکستر مجلسی تهران به همت بردیا کیارس، پدرام فریوسفى، على جعفرى، سهراب برهمندى و کاوه کاتب به تازگی تشکیل شده است و در این اجرا سی و نه نوازنده به نام‌های پدرام فریوسفی (ویولن اول، کنسرت مایس‌تر)، تینا جامه گرمی (ویولن اول)، امین غفاری (ویولن اول)، مهوش عسگری (ویولن اول)، سروین حزین (ویولن اول)، امیر عظیمی (ویولن اول)، علی جعفری پویان (ویولن دوم، مایس‌تر)، شاهرخ قائم مقام (ویولن دوم)، پریسا پیرزاده (ویولن دوم)، آرش اسد‌نژاد (ویولن دوم)، فرمهر بیگلو (ویولن دوم)، آوا شادمانی (ویولن دوم)، سهراب بره‌مندی (ویولن آلتو، مایس‌تر)، لعیا اعتمادی (ویولن آلتو)، پژمان اختیاری (ویولن آلتو)، دانیال جورابچی (ویولن آلتو)، کیمیا حسابی (ویولن آلتو)، مجید اسماعیلی (ویولن سل، مایس‌تر)، آتنا اشتیاقی (ویولن سل)، نگار نوراد (ویولن سل)، ماکان خوی‌نژاد (ویولن سل)، پورنگ پورشیرازی (کنترباس، مایس‌تر)، پروانه انارکی (کنترباس) و انوشا مصطفایی (کنترباس)، شهرام رکوعی (فلوت)، آرین قیطاسی (ابوا)، سایوری شفیعی (کلارینت)، و نوازندگان مه‌مان از ارکس‌تر سیمرغ: پویان بیگلر (تار، مایس‌تر)، پدیده احرارنژاد (تار)، میلاد علی‌پور (تار)، پویا سرایی (سنتور)، کارن کیهانی (سنتور)، نوشین پاسدار (بربت، مایس‌تر)، بهناز بهنام نیا (بربت)، آوا ایوبی (بمتار، مایس‌تر)، جلال امیرپورسعید (بمتار)، سینا خشک بیجاری (ساز‌های کوبه‌ای)، افشین بابائی (ساز‌های کوبه‌ای)، مجید وطنیان (ساز‌های کوبه‌ای)، به روی صحنه خواهند رفت، همچنین کاوه کاتب به عنوان (مدیر هنری) و الناز قاری‌زاده به عنوان (روابط عمومی) با این ارکس‌تر همکاری دارند.
برگزارکننده این کنسرت «موسسه فرهنگی هنری ققنوس» است. علاقمندان برای اطلاعات بیشتر و رزرو بلیط می‌توانند به سایت ایران کنسرت به آدرس www. iranconcert. com مراجعه کنند.

سالار عقیلی حمید متبسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر