کد خبر: 98888 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تعدد جشنواره‌ها ازجمله جشنواره‌هایی در زمینه هنرهای تجسمی جوانان ازسوی نهاد‌ها، انجمن‌ها و بخش خصوصی از مسایلی است که سعی می‌شود با تعامل و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دیگر نهاد‌ها و بخش خصوصی برطرف شود.

 ایلنا:وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان پیام داد و جشنواره با این پیام آغاز شد.


به گزارش ایلنا، علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان نوشته است: همواره هنر بستر و فضایی می‌خواهد تا خلاقیت و نوآوری در آن تجلی یابد؛ در ایران اسلامی امروز با پشتوانه پربار و درخشان فرهنگی استعداد‌ها و خلاقیت‌هایی نهفته است که بر ما تکلیف و تأکید می‌کند بستر و زمینه مساعدی برای شناسایی، رشد و بالندگی آن‌ها تأمین کنیم.
در ادامه پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: جوانان سرزمین ما در عرصه‌های گوناگون علم، ورزش و بویژه هنر شایستگی سرآمدی و پیشتازی را در جهان دارند. اما در هنر اتکا بر پیشینه فرهنگی، هنری غنی و روحیه جستجوگر و خلاقانه مشخصه‌های ممتازی است که می‌تواند نویدبخش نقش آفرینی مؤثر‌تر هنرمندان ایرانی در عرصه بین المللی باشد و این منابع و قابلیت‌ها در بستر امن و مطمئن به بار خواهد نشست.
بی‌شک لیاقت هنرهای تجسمی در داخل و جهان فرا‌تر ازآن است که امروز دیده می‌شود هرچند در حال حاضر هم جایگاه مهم هنرهای تجسمی ایران در جهان اثبات شده است.
جنتی در این پیام با اشاره به جشنواره تجسمی جوانان آورده است: جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان یکی از فرصت‌ها برای شناسایی خلاقیت‌های هنری جوانان است و امروز در بیستمین دوره با بازنگری تخصصی و عمیق می‌توان تأثیرگذاری این رویداد را تقویت کرد تا با حمایت بیشتر و برنامه ریزی دقیق‌تر توسعه و پیشرفت هنرهای تجسمی چنانکه شایسته و حق آن است، محقق شود.
تعدد جشنواره‌ها ازجمله جشنواره‌هایی در زمینه هنرهای تجسمی جوانان ازسوی نهاد‌ها، انجمن‌ها و بخش خصوصی از مسایلی است که سعی می‌شود با تعامل و هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دیگر نهاد‌ها و بخش خصوصی برطرف شود.
در پایان پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: از سعی و تلاش همکاران در معاونت امور هنری و اداره کل هنرهای تجسمی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان و همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها قدردانی می‌کنم و مشارکت و همراهی هنرمندان جوان عزیز را در بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان پاس می‌دارم. موفقیت و سربلندی را برای اهالی فرهنگ و هنر و خادمان این عرصه آرزو دارم.
بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان دوم تا پنجم شهریورماه در شهرستان علی آباد کتول استان گلستان برگزار می‌شود.

وزارت ارشاد علی جنتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر