کد خبر: 99577 A

سرپرست ارکستر پارسیان گفت: به منظور اجرای قطعات دوره بارُک و روکوکو در کنسرت «لا فُلیا»، آنسامبل بارُک ارکستر پارسیان را تشکیل دادیم.

ایلنا: آیدین احمدی‌نژاد(سرپرست ارکستر پارسیان) به کنسرت شهریورماه این گروه اشاره کرد و گفت: آنسامبل بارُک ارکستر پارسیان در تالار رودکی با اجرای آثاری از موسیقی دوره بارُک و روکوکو به روی صحنه می‌رود.
به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: در این کنسرت، که «لا فُلیا» نام دارد، آثاری از لویی کوپرَن، جُوانّیسامّارتینی، آنتُنیو ویوالدی، تُمازوآلبینُنی، و کارل فیلیپ اِمانوئِلباخ به اجرا درمی‌آید.
احمدی‌نژاد دلیل تشکیل آنسامبل را اجرای بهتر آثار دوره بارُک دانست و افزود: هدف از تشکیل آنسامبل بارُک ارکستر پارسیان، اجرای تخصصی آثار موسیقایی دوره‌ بارُک و تلاش برای هرچه نزدیک‌تر شدن به اجرای اصیلی از موسیقی این دوره تاریخی است.
این هنرمند در پایان خاطرنشان کرد: آنسامبل بارُک یکی از زیرمجموعه‌های ارکستر پارسیان به شمار می‌رود و این کنسرت نخستین اجرای آن است.
کنسرت «لا فُلیا» آنسامبل بارُک ارکستر پارسیان ۱۴ و ۱۵ شهریور ساعت ۲۰ در تالار رودکی برگزار می‌شود.

همچنین؛ کنسرت «دوئت گیتار و ویولا» با هنرمندی گلفام خیام و ایزابل ویانو ئوا در تالار رودکی اجرا می‌شود.
این کنسرت به سرپرستی گلفام خیام و با رویکرد موسیقی کلاسیک معاصر به موسیقی ملل برگزار می‌شود و به اجرای قطعاتی از دوسان بوگدانوویچ، مانوئل دفایا، گیورگی کورتاگ، گلفام خیام و هوشیار خیام می‌پردازد.
کافه کهن: ۸۸۵۹۲۷۷۱، پرشیا: ۸۳۸۸۰، سی گذر: ۰۹۳۶۸۵۹۴۸۷۶ و سایت سی گذر مراکز فروش بلیط این کنسرت هستند.
«دوئت گیتار و ویولا» ۳ و ۵ شهریور ساعت ۲۰: ۳۰ در سالن رودکی اجرا می‌شود.

ارکستر پارسیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر