کد خبر: 99656 A

برگزیده شدن در این جشنواره و درج نام این جوانان در کتاب سال منجر به رجوع دستگاه‌های مختلف کشور به برگزیدگان این جشنواره خواهد شد.

ایلنا: معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان برگزیدگان جشنواره در رشته‌های نقاشی، طراحی، خوشنویسی، نگارگری، حجم، کاریکاتور، عکاسی، تصویرسازی و پوس‌تر معرفی می‌شوند.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی افزود: از ویژگی‌های جشنواره تجسمی گرگان این است که هنرمندان در مدت زمان برگزاری جشنواره آثار را خلق می‌کنند و در مرحله انتخاب آثار هنری، ‌ آثاری که در طول برگزاری و در فضای جشنواره خلق شده‌اند داوری می‌شوند.
وی ادامه داد: در این جشنواره از هر استان در هر رشته هنری یک نفر از جوانان مستعد استان انتخاب شده و در طول سه روز زیر نظر اساتید به خلق آثار هنری می‌پردازند و آثار تولید شده، داوری و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد.
به گفته وی، این رویداد باعث می‌شود که پتانسیل کشور در حوزه هنرهای تجسمی شناسایی شود و سیاستگذاران و برنامه‌ریزان فرهنگی این حوزه می‌توانند از داشته‌های انسانی هر استان مطلع شده و بر اساس آن برنامه ریزی کنند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: ما اگر بخواهیم در سال ۱۴۰۴ در حوزه هنرهای تجسمی به نقطه مطلوب سند چشم انداز برسیم باید بدانیم که در آن زمان چه کسانی نقش آفرین این حوزه هستند و این نقش آفرینان در این جشنواره به نوعی از بین جوانان ۱۶ تا ۲۲ سال شناسایی می‌شده و در زیر نظر اساتید آثار هنری را خلق می‌کنند.
شاه آبادی ادامه داد: در این جشنواره در هر استان وزن و استعداد‌های حوزه تجسمی به تفکیک مشخص خواهد شد و مدیران کل ارشاد می‌توانند با استفاده از آمار به دست آمده نقاط ضعف و قوت هر یک از ۹ رشته این حوزه را بهتر بشناسند و برای آن‌ها برنامه ریزی لازم را بکنند.
وی در ارتباط با حمایت از هنرمندان برگزیده جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گفت: مسلما برگزیدگان مورد حمایت قرار خواهند گرفت و همین که یک برگزیده از میان تمام هنرمندان کشور شناسایی شده و به عموم مردم و جامعه هنری و مسئولین کشور معرفی می‌شود دارای اهمیت است.
وی ادامه داد: برگزیده شدن در این جشنواره و درج نام این جوانان در کتاب سال منجر به رجوع دستگاه‌های مختلف کشور به برگزیدگان این جشنواره خواهد شد و نهادهای مختلف سفارش آثار به او می‌دهند و همچنین خود هنرمند به خودباوری لازم در این زمینه خواهد رسید.

حمید شاه آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر