کد خبر: 1418 A

شست هفتگی شهر کتاب در ۱۴ شهریور به بررسی خدمات علمی منوچهر مرتضوی اختصاص دارد که با سخنان محمدعلی موحد، فتح‌الله مجتبایی، مفتون امینی، حسن انوری، اصغر دادبه و توفیق سبحانی برگزار می‌شود.

ایلنا: منوچهر مرتضوی به عنوان میراث‌بان سخت‌کوش فرهنگ ایران، در زمینه‌های گوناگون ادبی و تاریخی، پژوهش‌های سودمند و نوشته‌های ماندگاری عرضه کرده و سال‌های بسیار در دانشگاه تبریز به عنوان صاحب کرسی استادی زبان و ادبیات فارسی منشاء خدمات ماندگاری بوده است. دو سال از درگذشت استاد منوچهر مرتضوی می‌گذرد و به تازگی به همت شاگردان و علاقه‌مندان به ایشان، یادنامه‌ی دکتر منوچهر مرتضوی با عنوان «سایه‌ی سرو سهی» از سوی انتشارات ستوده منتشر شده است. مرتضوی سهمی قابل توجه و بسیار مهم در ترویج و پیشبرد تحقیقات و تتبعات ادبی داشته است و آثار او از جمله کتاب «مکتب حافظ» در زمره‌ی آثار درجه‌ی اول در حوزه‌ی تحقیقات زبان و ادب فارسی است.

به گزازش خبرنگار ایلنا، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور ساعت ۱۶:۳۰ به بررسی خدمات علمی و فرهنگی استاد منوچهر مرتضوی اختصاص دارد که با سخنان محمدعلی موحد، فتح‌الله مجتبایی، مفتون امینی، حسن انوری، اصغر دادبه و توفیق سبحانی و حضور اهل فرهنگ و ادب در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم برگزار می‌شود.

در این مراسم، یادنامه‌ی استاد منوچهر مرتضوی رونمایی می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر