کد خبر: 16160 A

در هشتمین و آخرین نشست از سلسله نشست‌های مفاخر شمیران و «همایش مروری برتجلیل شدگان» از آیت الله سید جمال الدین دین پرور، رییس بنیاد نهج البلاغه ۱۰ ابان ماه در سالن رایزن تجلیل به عمل می‌آید.

ایلنا: علیرضا زندوکیلی مدیر فرهنگی هنری این منطقه گفت: در آخرین نشست ضمن تجلیل از آیت الله سید جمال الدین دین پرور، مروری بر تجلیل شدگان مفاخر شمیران خواهیم داشت تا در فرصتی دیگر باز هم در قدر وسع از انان قدردانی کنیم.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه یک و فرهنگ سرای ملل، وی هدف این برنامه را سپاس از چهره‌های ارزشمند منطقه شمیران و قدردانی از یک عمر تلاش‌های علمی، فرهنگی، مذهبی و خدمت محور این مفاخر اعلام کرد و افزود:. تکریم و نکوداشت تلاش گران علمی و فرهنگی درقید حیات، پاسداشت خدمات ارزشمند این عزیزان، شناسایی و معرفی مفاخر منطقه به شهروندان و ترویج فرهنگ قدر‌شناسی از دیگر سیاست‌هایی است که در این سلسله برنامه‌ها مورد نظر بود.
زند وکیلی گفت: در طی ۷ نشست بزرگداشت از «مفاخر شمیران» از «سید عبداله انوار» مورخ، ریاضی‌دان و نسخه شناش، «احمد دالکی»، پدر علم نجوم آماتوری ایران، «سیدمحسن میرباقری»، پژوهشگر علوم دینی، «عبدالخالق الیاسی» معلم فرزانه با ۶۰ سال سابقه معلمی، «فخرالدین قوامی» پزشک متخصص و معتمد شمیران، «مهدی اربابی»، پیشکسوت ورزش شمیران و سرپرست اسبق تیم ملی قوتبال و «حجت ا... کسری»، پیر غلام اباعبدالله الحسین تجلیل شده است که در همایش اختتامیه نیز حضور خواهند داشت.
وی افزود: آیت الله سید جمال الدین دین پرور رییس بنیاد نهج البلاغه از روحانیون فعال و موثر منطقه است که در امور خیریه و عام المنفعه سهم بسزایی دارد. در اخرین برنامه مفاخر شمیران به صورت ویژه مورد سپاس قرار می‌گیرد.
مدیر فرهنگی هنری منطقه یک ادامه داد: بزرگانی چون ایت الله دین پرور با بهره گیری از اندرزهای حکیمانۀ نهج البلاغه و ترویج محتوای آسمانی آن؛ ارتباط علمی و فرهنگی با مجامع مختلف و آشنا ساختن همگان، به ویژه نسل جوان، با نهج البلاغه و اندیشه‌های امیرالمومنین (ع) نقش مهمی داشته‌اند لذا بر خود وظیفه دانستیم در سلسله نشست‌های تجلیل از مفاخر شمیران، از وی به عنوان یکی از مفاخر شمیرانی تجلیل و قدردانی کنیم.
وی با اشاره به خدمات آیت الله دین پرور ادامه داد: در این مراسم، «حسین استاد ولی»، مترجم متون دینی و پژوهشگر دینی و «دکتر عباس ملکی» عضو هیت علمی دانشگاه شریف، «محمد هادی ایازی» معاون امور اجتماعی شهردار تهران و «امیر خوراکیان» رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، «مجتبی یزدانی» شهردار منطقه یک و جمعی از مدیران شهری و فرهنگی و شهروندان فرهیخته حضور دارند.
زندوکیلی افزود: این مراسم از سوی فرهنگسرای ملل با مشارکت شهرداری منطقه یک ۱۰ ابان ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۷در مجموعه «همایش‌های بین المللی رایزن» واقع در نیاوران، کاشانک نرسیده به سه راه آجودانیه برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر