کد خبر: 2191 A

جواد محقق:

عضو هیئت علمی کنگره شعر مقاومت بین المللی اسلامی گفت: بیداری اسلامی جان تازه‌ای به واژه مقاومت بخشید و معنای آن را از حصار مربوط به دوران دفاع مقدس بیرون آورد و فرا ملی کرد.

ایلنا: جواد محقق عضو هیئت علمی کنگره شعر مقاومت بین المللی اسلامی اظهار داشت: در سال‌های نخست از راه اندازی این کنگره هنوز نوای خوش بیداری اسلامی در جهان طنین انداز نشده بود و با توجه به وقوع پیوستن این اتفاق خجسته در سال‌های اخیر با توجه به شرایط سیاسی حاکم در جهان کنگره رویکردی متفاوت را اتخاذ نمود.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد سومین کنگره شعر مقاومت، وی جمع آوری، ارتقاء و انتشار آثار مربوط به بیداری اسلامی را جزء مهم‌ترین اهداف کنگره شعر مقاومت بین الملل اسلامی عنوان کرد.
عضو هیئت علمی کنگره شعر مقاومت بین المللی اسلامی با بیان اینکه امروزه معنایی فرا ملی برای واژه شعر مقاومت ترسیم شده است؛ گفت: در این سال‌ها معنای مقاومت از حصار مربوط به دوران دفاع مقدس بیرون آمد و در لوای بیداری اسلامی جان تازه‌ای گرفت.
مححقق با اشاره به انتشار آثار در کتابهایی با موضوعات شعر، مقاله، مصاحبه افزود: بعد از داوری‌های انجام شده آثار منتخب در مجموعه کتاب‌هایی با موضوع منتشر می‌شوند و در اختیار شرکت کنندگان در کنگره قرار می‌گیرد همانطور که در سال‌های قبل کتاب‌های شعری با عناوین «کلمات در خط مقدم» و «بیداری کلمات» منتشر شد امسال نیز با بررسی‌های پژوهشی و فنی، آثار و شعرای منتخب را معرفی خواهیم کرد.
وی با اشاره به حضور ۴۰ شاعر از کشوهای دیگر در سال گذشته گفت: امسال نیز فراخوان شعر را اعلام کرده‌ایم و از شاعران داخلی و خارجی نیز دعوت به عمل آورده‌ایم تا در این کنگره که ۱۳ آبان ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود شرکت کنند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر