کد خبر: 2981 A

امام جمعه بجنورد:

افتخار ما مسلمانها این است که اولین کلام وحی به پیامبر ما با کلمه خواندن شروع شد و این نشان می دهد که دین اسلام صبغه فرهنگی دارد و انسان ها را از طریق فرهنگ به تعالی می رساند.

بجنورد - ایلنا: امام جمعه بجنورد گفت: متاسفانه دیده می شود برای نخود و عدس نگرانیم ولی برای کتاب فرزندان مان دغدغه ای نداریم.

به گزارش ایلنا حجت الاسلام «ابوالقاسم یعقوبی» در آیین آغازین هفتمین نمایشگاه کتاب استان تاکید کرد: اولین جمله نماز بخوان و روزه بگیر نبود بلکه این بود که:"بخوان!" البته خواندنی که انسان را به سمت ارزش‌های الهی ببرد.

وی ادامه داد: افتخار ما مسلمانها این است که اولین کلام وحی به پیامبر ما با کلمه خواندن شروع شد و این نشان می دهد که دین اسلام صبغه فرهنگی دارد و انسان ها را از طریق فرهنگ به تعالی می رساند.

وی افزود: خواندن مقدمه دانایی و پرورش خرد انسان و زمینه پیدایش تمامی تمدن‌ها و گسترش آنها بوده است.

امام جمعه بجنورد کتاب را بهترین مونس انسان عنوان کرد و گفت: حداقل ترین هدف برگزاری نمایشگاه کتاب را آشنایی مردم با کتاب و نزدیک شدن به فرهنگ مطالعه دانست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی نیز با بیان این که کتاب، محور دانایی و معرفت است اظهار داشت: تصویب و اجرای ساخت 21 کتابخانه روستایی و 15 کتابخانه شهری در استان، نشان از توجه دولت به این امر مهم است.

حسین ثابت قدم وحید یادآور شد: حمایت از ناشران و نویسندگان، احداث کتابخانه ها و استفاده از توان فکری جامعه از دیگر فعالیت ها در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی است.

مدیر کل دفتر مطالعه و برنامه ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور نیز در این مراسم گفت: علاوه بر بر پایی نمایشگاه از طریق برگزاری مسابقه های مختلف نسبت به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گام برمی داریم.

امیدی به کمبود امکانات در فضای این نمایشگاه اشاره و اظهار امیدواری کرد: دغدغه همه مسئولان و متولیان در این زمینه برطرف شود و در سال های آینده شاهد برپایی نمایشگاه کتاب در سطح بین المللی باشیم.

در حاشیه بازدید استاندار و امام جمعه بجنورد از غرفه حجاب اسلامی در بخش جنبی استاندار با انتقاد از ضعف موجود در این غرفه گفت: متاسفانه وقتی به مسائل اصلی مثل حجاب در نمایشگاه ها می رسیم می بینیم هیچ محتویاتی در این غرفه ها برای نسل جوان وجود ندارد و این نشان می دهد در بخش فرهنگ سازی و فرهنگی ضعیف عمل می کنیم.

هفتمین نمایشگاه کتاب استان خراسان شمالی در 3 سالن اصلی و 2 سالن جنبی علاوه بر فروش کتاب برنامه هایی از قبیل نشست های فرهنگی و تئاتر خیابانی را برگزار می کند.

این نمایشگاه تا سیزدهم ماه جاری در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی خراسان شمالی برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر