کد خبر: 36990 A

هدا حدادی داستان نویس از تحویل کتاب کودک «مامان بوی بیسکوئیت می‌دهد» به دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری خبر داد.

ایلنا: هدا حدادی داستان نویس و تصویرگر کتاب کودک ونوجوان گفت: «مامان بوی بیسکوئیت می‌دهد» شامل ۱۰ قصه کودک ویژه گروه سنی ۸ تا ۱۰ سال است که به لحاظ داستانی پیوستگی خاصی بین این قصه‌ها وجود ندارد.
به گزارش ایلنا؛ این داستان نویس افزود: قصه‌های این مجموعه موضوع آزاد دارند و هر یک داستانی مستقل است اما از نظر زبانی و در نظر گرفتن گروه سنی مخاطب با هم پیوستگی و اشتراک دارند؛ همه این قصه‌ها از یک ادبیات واحد برخوردارند.
حدادی درباره پروژه کودک دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری اظهار کرد: ایده این پروژه بسیار خوب بوده است و در آغاز هم با انرژی و هیجان زیادی شروع شد اما به نظر می‌رسد در مرحله گرافیک کار از انرژی آن کاسته شده و با سرعت گذشته پیش نمی‌رود؛ به هر حال امیدوارم آثار این پروژه به زودی توسط انتشارات سوره مهر روانه بازار کتاب شود.
او درخصوص آسیب‌شناسی کتاب کودک اظهار عقیده کرد: بزرگ‌ترین آسیب خلق آثار داستانی برای گروه سنی کودک از نظر من چارچوب بندی موضوعی برای نگارش آثار کودکان است.
حدادی در پایان افزود: ذهن نویسندگان کودک بر اساس یک چارچوب پذیرفته شده فرم گرفته و به عبارت دیگر گویا فرمی به آن‌ها داده شده و این نویسندگان بر طبق همین فرم پیش می‌روند و به تولید اثر می‌پردازند؛ این مسئله باعث شده که میزان خلاقیت در میان آثار این گروه سنی بسیار کاهش پیدا کند.
«مامان بوی بیسکوئیت می‌دهد» به قلم هدا حدادی یکی از مجموعه داستان‌های پروژه ادبی کودک دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه هنری است که قرار است به زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شود.

حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر