کد خبر: 40356 A

در این مراسم هم سخنرانان وهم گروههای مولودی خوان برتراستان حول محور پیامبر عظیم الشأن به ذكر سجایای حضرت رسول (ص) خواهند پرداخت وهر یك به نوعی ارادت خود را به ساحت مقدس آن پیام آور صلح ودوستی ابراز می دارند.

ایلنا- سنندج: رئیس حوزه هنری کردستان اظهار داشت: نهمین  یادواره عارف نامی کرد مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی و خالق «مولودنامه» روز پنجشنبه 12 بهمن ماه جاری در مجتمع فرهنگی ورزشی شهید کاظمی سنندج برگزار می شود.

امین مرادی با اعلام این مطلب به خبرنگار ایلنا گفت: این یادواره از سال 84 هر ساله توسط حوزه هنری کردستان در ایام هفته وحدت برگزار می شود.

وی افزود: در راستای تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر اقتصاد مقاومتی و تأکید حضرت آیت ا... حسینی شاهرودی نماینده معزز ولی فقیه در منطقه کردستان مبنی برهمکاری و هم افزایی دستگاه های فرهنگی وهمچنین لزوم توجه به طریقت نقشبندیه وقادریه با توجه به منویات مقام معظم رهبری در سفر تاریخی به استان کردستان در اردیبهشت 88،  در نهمین یادواره مرحوم شمس قریشی، یاد وخاطر ذاکران حضرت رسول (ص)  زنده یاد خلیفه کریم صفوتی، خلیفه میرزا آغه غوثی  وخلیفه شاهرخ اورامی گرامی داشته خواهد شد.

مرادی، با دعوت از تمامی اقشار مردم برای شركت در این آیین افزود: گرامیداشت میلاد باسعادت  حضرت رسول اكرم (ص)وسلاله پاکش حضرت امام جعفر صادق (ع)، سی وپنجمین بهار انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و بزرگداشت یاد وخاطره مرحوم شمس قریشی و ذاکران پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص)  وبرگزاری مراسم مولودی خوانی ویژه منطقه کردستان از اهداف اولیه برگزاری این یادواره است.

وی با اشاره به هجمه های اخیر دشمنان اسلام بر مسلمانان و هتک حرمت به پیام آور صلح ودوستی و نبی مکرم اسلام (ص)، می طلبد تا با همکاری، همدلی و برنامه ریزی مناسب در راستای حفظ وحدت و تقریب مذاهب اسلامی وظیفه  و رسالت خود را به انجام رسانیم.

رئیس حوزه هنری استان كردستان ضمن دعوت از تمامی مسلمانان جهان به حفظ وحدت وانسجام اسلامی گفت: آنچه امروز در جهان اسلام به وقوع پیوسته و تمامی برنامه ریزیهای دول استعماری را در جهت استثمار کشورهای اسلامی  به هم زده است  ناشی از وحدتی است که دربین ملتهای اسلامی به وجود آمده و انشاء ا... به زودی در سایر ممالک اسلامی نیز این موج بیداری پایانی خواهد شد بر حکومت سرسپردگان و دست نشاندگان استعمارگران منافع اسلامی و شاهد بازگشت عزت و افتخار وعده داده شده به جهان اسلام خواهیم بود.

وی یادآور شد: در این مراسم هم سخنرانان وهم گروههای مولودی خوان برتراستان حول محور پیامبر عظیم الشأن به ذكر سجایای حضرت رسول (ص) خواهند پرداخت وهر یك به نوعی ارادت خود را به ساحت مقدس آن پیام آور صلح ودوستی ابراز می دارند.

مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی با خلق آثاری چون مولودنامه، معراج نامه، شمس العقائد، ودیوان اشعار به زبان های كردی وفارسی وعربی در به تصویر كشیدن ویژگی های منحصر به فرد حضرت رسول اكرم(ص) عشق وخلوص خود را نشان داده است.

بهاءالدین شمس قریشی از عارفان وشاعران معاصر كردستان است كه 70 سال پیش نخستین سروده هایش در قالب كتاب منتشر شد.آرامگاه این عارف نامی در خیابان طالقانی (فیض آباد) شهر سنندج - مجتمع ورزشی شهید كاظمی واقع شده است.

این یادواره  روز پنجشنبه  12 بهمن ماه سالجاری مصادف با 19 ربیع الاول 1434به همت حوزه هنری استان كردستان و همکاری و مشارکت اداره کل تبلیغات اسلامی استان، مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، فرمانداری شهرستان سنندج  و شهرداری سنندج از ساعت 19  در آرامگاه آن مرحوم واقع در سنندج – فیض آباد – مجتمع فرهنگی ورزشی شهید کاظمی، برگزار می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر