کد خبر: 42820 A

آغاز انتشار ۸+۳ عنوان کتاب از مجموعه «ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان» با حضور جمعی از نویسندگان، مترجمان و فعالان عرصه ادبیات مقاومت برگزار می‌شود.

ایلنا: آغاز انتشار ۸+۳ عنوان کتاب از مجموعه «ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان» با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدعوین از کشور لبنان، جمعی از نویسندگان، مترجمان و فعالان عرصه ادبیات مقاومت برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ارشاد، در سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۸ عنوان کتاب بزرگسال و ۳ عنوان کتاب کودک در حوزه ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان به زبان فارسی رونمائی می‌شود.

این مراسم با هدف مشارکت گسترده اهالی فرهنگ، فرهیختگان، نویسندگان و مترجمان به ترویج و گسترش ادبیات مقاومت برگزار خواهد شد.

«ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان» شامل دو مجموعه «قلم رصاص» و «کتابهای کودکان» می‌باشد.

مجموعه «قلم رصاص» برگزیده بیست و هشتمین دوره کتاب سال خارجی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و از جمله داستان‌های این مجموعه می‌توان به «ریسمانی از جنس دل»، «بود و دیگر هرگز نخواهد بود»، «بازگشت دوباره»، «زمانی برای کوچ به جایگاه سیمرغ»، «شما نمی‌توانید بخواهید»، «و لبخند زد»، «تو سهم منی و سیاه و سپید» اشاره کرد.

«برای چه فداکاری کرد؟» «نگهبان کوه» و «سوسو و کلاغ سیاه» نیز در فهرست کتابهای کودکان قرار دارد.

شیخ علی ضاهر، رئیس مؤسسه رسالات لبنان، محمدرضا سرشار ناظر ادبی ترجمه فارسی این مجموعه نیز در این مراسم سخنرانی خواهند کرد.

فیلم‌های اقتباسی این مجموعه در بازار جهانی جشنواره فیلم فجر نیز عرضه شده است.

این مراسم، روز دوشنبه ۱۶ بهمن ماه ساعت ۱۰ الی ۱۲ در سالن سینمائی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر