کد خبر: 42964 A

مدیر کل ارشاد اسلامی البرز:

20 هزار نفر از نمایشگاه امسال کتاب البرز بازدید کردند/ امیدواریم درسال های آتی شاهد برگزاری نمایشگاه های کتاب جامع تر در سطح شهرستانی و استانی باشیم.

ایلنا: مجتبی ابراهیمی(مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی البرز) گفت: 20 هزار نفر از نمایشگاه امسال کتاب البرز بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، وی در مراسم اختتامیه این نمایشگاه با اعلام این خبر امیدوارانه افزود: بدون شک با جمع آوری فرم‌های نظرسنجی کل بازدیدکنندگان از این نمایشگاه؛ آمار چند برابر افزایش خواهد یافت.

وی با رضایت‌مندی از برگزاری این نمایشگاه اظهار داشت: خوشبختانه با تلاش‌های تمامی کمیته‌های مربوط، سومین نمایشگاه کتاب استان هم از لحاظ کیفی و هم از نظر کمی به مراتب مناسب‌تر از سال‌های قبل برگزار شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: امیدواریم با رایزنی‌های صورت گرفته برای تحویل مکان نمایشگاه‌های دائمی البرز،به زودی نمایشگاه دائمی کتاب در استان دایر شود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز به لزوم تثبیت مکان دائمی نمایشگاه یاد آورشد و بیان کرد: با تثبیت مکان دائمی نمایشگاه بدون شک در سال‌های آینده نمایشگاه کتاب استان با غرفه‌های بیشتر و حضور ناشران متنوع‌تری برگزار خواهد شد.

ابراهیمی در ادامه برگزاری سومین نمایشگاه کتاب استان را به عنوان بزرگترین اتفاق فرهنگی سال جاری دانست و گفت: این نمایشگاه توانست رسالت خود را مبنی بر آشتی دادن مردم با کتاب و کتابخوانی به خوبی انجام و علاقمندان زیادی را برای بازدید به سمت خود کشاند.

وی تصریح کرد: امیدواریم در سال‌های آتی شاهد برگزاری نمایشگاه‌های کتاب جامع‌تر در سطح شهرستانی و استانی باشیم.

این مسئول بر اهمیت مطالعه به عنوان امری مستمر تاکید کرد و گفت: مطالعه و خرید کتاب نباید تنها محدود به روزها و ایام خاصی از سال شود بلکه مردم باید مطالعه را در سبد زندگی خود به عنوان تامین‌کننده بخشی از نیازهای روح خود قرار دهند.

ابراهیمی در پایان برگزاری نمایشگاه کتاب را تنها نمادی برای ترویج کتابخوانی در بین اقشار مختلف دانست و افزود: پیگیری مستمر برای مطالعه باید در خانواده‌ها و از سنین کودکی آغاز شود تا این امر در افراد درونی شود.

نمایبشگاه کتاب البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر