کد خبر: 43367 A

به همت نشر قطره و از مجموعه تئاتر امروز جهان؛

كتاب «كتاب طلوع خورشید در کارتوشری» در 262 صفحه، قطع رقعی به قیمت 9000تومان در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر نمایش قرار دارد.

ایلنا: انتشارات قطره كه در میان هنرمندان و علاقه‌مندان هنر تئاتر با چاپ مجموعه آثاری مانند «تئاتر امروز جهان» و نمایش‌نامه‌هایی از نویسندگان مشهور جهان شناخته می‌شود، به تازگی آثار جدیدی در این زمینه روانه بازار نشر كرده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، كتاب « طلوع خورشید در کارتوشری» نوشته بئاتریس پیکووالان به ترجمه صبری ذکری و مهسا ابهریاز از مجموعه تئاتر امروز جهان به تازگی از سوی این انتشارات روانه بازار نشر شده است.

در معرفی كتاب آمده است: طی سالیان متمادی، سالن‌های سه‌گانه‌ی «‌کارتوشری» آثار نمایشی و به یاد ماندنی گروه خورشید را در خود ثبت کرده‌اند. تماشاگران در «‌کارتوشری»، این کارخانه‌ی سابق اسلحه‌سازی و کارخانه‌ی حاضر تولید نمایش‌، نوع متفاوت و خاصی از اجرا را در تئاتر خورشید تجربه‌ می‌کنند و با یک‌دیگر به وجد می‌آیند یا به سوگ می‌نشینند و سرانجام با تشویق بی‌وقفه‌ی‌ آن‌ها بازیگرانی که امروزه در میان آن‌ها چندین نسل با یک‌دیگر در آمیخته‌اند، احساس حضوری دوباره می‌کنند‌‎. آریان منوشکین و گروهش موفق شده‌اند طی مدت چهل سال، با تلاش فراوان و استفاده از روش‌های خلاق گروهی، گونه‌ای متفاوت از تئاتر غربی را ارائه دهند که در نوع خود پیشرو(تجربی) محسوب می‌شود و کتاب حاضر چگونگی شکل‌گیری، نحوه‌ی تمرینات و فعالیت‌های گروه تئاتر خورشید را به کارگردانی آریان منوشکین بررسی می‌کند.

كتاب «كتاب طلوع خورشید در کارتوشری» در 262 صفحه، قطع رقعی به قیمت 9000تومان در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان به هنر نمایش قرار دارد.

انتشارات قطره تئاتر امروز جهان طلوع خورشید در کارتوشری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر