کد خبر: 50439 A

شاعر و نویسنده حوزه دفاع مقدس:

«عبدالرحیم سعیدی راد» معتقد است که در این سال‌ها حوزه فرهنگ و هنر نه تنها در بخش چاپ کتاب‌های استاد شهید مرتضی مطهری بلکه در مجموع کمتر به شخصیت ایشان توجه داشته است.

ایلنا: عبدالرحیم سعیدی راد در مورد جشنواره گل واژه‌های مطهر گفت: شهید مطهری شخصیتی است که در دل همه مردم ایران جای دارد ولی متاسفانه در این سال‌ها بجز چاپ تعدادی از کتاب‌های ایشان، در حوزه هنر کمتر به آن توجه شده است؛ چه اینکه راجب به ایشان فیلمی ساخته شود یا داستانهایی نوشته شود. در مجموع در مورد شخصیت ایشان کمتر کار شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از ستاد برگزاری دومین جشنواره گل واژه مطهر، این شاعر و نویسنده حوزه دفاع مقدس در ادامه افزود: این جشنواره قدم خیر و مثبتی است که برداشته شده است. جشنواره گل واژه‌های مطهر یک گامی است که برداشته شده و توجه مردم خصوصا قشر هنرمند را به سمت شخصیت فرهیخته‌ای که حضرت امام خمینی (ره) جمله‌ای خاص نسبت به ایشان فرمودند که «مطهری پاره تن من بود»، نشان می‌دهد. این فرمودهٔ امام نشان از جای کار زیاد روی شخصیت شهید مطهری دارد.

این شاعر کشورمان با بیان اینکه ویژگی‌ها و تفکرات استاد شهید مرتضی مطهری را باید به طور برجسته به جامعه معرفی کرد، اظهار داشت: می‌توان در مورد خود شهید مطهری و ابعاد مختلف زندگی ایشان شعر نوشت. درست آنست که تفکرات شهید مطهری به نوعی برجسته شده و از این طریق به جامعه نمایان شود. مردم با کار‌ها و آثار ایشان آشنا هستند زیرا کتاب‌های شهید مطهری در این سال‌ها چاپ شده و در اختیار همه قرار گرفته است و هنوز هم توسعه پیدا می‌کند. ولی هنر یک راهی است که کمک می‌کند تا آثار این استاد شهید به شکلی زیبا‌تر برای قشر جوان مطرح و معرفی شود.

سعیدی راد در خاتمه با تاکید بر ساختار تبلیغات جشنواره گل واژه‌های مطهر، تصریح کرد: این جشنواره با تبلیغات محدودی که داشت، اما بازخورد و استقبال از سوی هنرمندان شاعر خوب بوده است. البته جامعه فرهیخته و قدیمی که به شخصیت شهید مطهری نزدیک‌تر بوده‌اند از این جشنواره بیشتر استقبال کرده‌اند و انتظار می‌رود با تمدید زمان جشنواره، شرکت کنندگان آثار بیشتری را ارائه دهند.

جشنواره گل واژه مطهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر