کد خبر: 54053 A

مراسم رونمایی کتاب شعر «خواب‌های من هرروز صبح با دیدن تو تعبیر می‌شوند» سروده مریم پالیزبان، عصر جمعه ۱۸ اسفند از ساعت ۱۷ در تالار استاد امیرخانی خانهٔ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ایلنا: مراسم رونمایی کتاب شعر «خواب‌های من هرروز صبح با دیدن تو تعبیر می‌شوند» سروده مریم پالیزبان در خانهٔ هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه هنرمندان، مریم پالیزبان با اشاره به ویِژگی‌های این مجموعه شعر گفت: این مجموعه با ۵۰ شعر کوتاه و بلند از سروده‌های من از سال ۷۸ تا دو سال پیش است که در قالب شعر سپید و در ۹۰ صفحه با تیراژ یک هزار نسخه با صفحه آرایی هما دلورای، به چاپ رسیده است.

بازیگر فیلم «نفس عمیق» در خصوص تصویرسازی سروده‌های خود یادآور شد: کتاب «خواب‌های من هر روز صبح با دیدن تو تعبیر می‌شوند» نخستین مجموعه شعر من، است که از درگیری‌های شخصی و نوع برخورد من با مسائل مختلف اجتماعی، فلسفی، هنری، عاطفی و... نشات گرفته و در آن سعی شده تا با استفاده از گرافیک و تصویر فضایی بین شعر و گرافیک بوجود آورم زیرا معتقدم تصویرسازی می‌تواند به حال و هوای این اشعار جان تازه‌ای ببخشد و راهی باشد برای بیان ساده‌تر و در عین حال عمیق‌تر مفاهیم آن.

این کارگردان تئا‌تر ادامه داد: در سرایش اشعارم بیشتر از اینکه درگیر موضوع باشم، درگیر اجرا می‌شوم زیرا با ادبیات برخوردی تئاتری دارم و اجرای تصویر همواره یکی از دغدغه‌هایم بوده است به همین دلیل از هما دلورای دوست گرافیستم خواستم تا طراحی برای هر شعر این کتاب برداشت‌هایش را به تصویر کشد.

پالیزبان در پایان خاطرنشان کرد: این مجموعه شعر سپید با حدود پنجاه شعر سپید، در تیراژ یک هزار نسخه از سوی نشر بن‌گاه به چاپ رسیده است.

مریم پالیزبان متولد ۱۵ مهر۱۳۶۰ و دانش آموخته رشته هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

او بازیگر فیلم تحسین شده «نفس عمیق» به کارگردانی» پرویز شهبازی «بود که توانست برای همین فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول، در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر شود. پالیزبان هم اکنون مشغول گذراندن دوره دکترای تئا‌تر در دانشگاه Freie Universität آلمان در شهر برلین است.
مراسم رونمایی از مجموعه شعر «خواب‌های من هر روز صبح با دیدن تو تعبیر می‌شوند» ساعت ۱۷ عصر جمعه ۱۸ اسفند، با حضور مریم پالیزوان و معرفی اشعار از سوی بهاره رضایی در تالار استاد امیرخانی خانهٔ هنرمندان ایران، واقع در خیابان آیت الله طالقانی، ‌ خیابان ایرانشهر، ‌ خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر برگزار می‌شود.

خانه هنرمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر