کد خبر: 58611 A

با نامگذاری سال جدید از سوی رهبر عالی‌قدر جمهوری اسلامی ایران با عنوان سال «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی»، نخستین کتاب با موضوع حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی در کمتر از هفت روز و در تعطیلات نوروزی تألیف شد.

ایلنا: کتاب «حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی» نوشته علیرضا مفتخری مظاهری در ایام نوروز و در سریع‌ترین رمان ممکن در 220 صفحه با قطع رقعی به چاپ رسیده که شامل هفت فصل است.

به گزارش ایلنا، فصل اول کتاب حماسه سیاسی،حماسه اقتصادی به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مناسبت آغاز سال نو 1392 هجری شمسی و بیانات سنوات قبل حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در حوزه سیاست و اقتصاد اختصاص دارد. در فصل دوم به فضیلت و اهمیت توجه به سیاست و اقتصاد در آموزه‌های دینی و اسلامی می‌پردازد و شامل موضوعاتی درباره لزوم و نیاز به خلق حماسه از نگاه متفکرات و نخبگان در جوامع بشری توجه دارد.

همچنین در فصل سوم این کتاب به تشریح و بررسی مفاهیم و دلایل نامگذاری سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و اهمیت آن پرداخته شده است. فصل چهارم به این پرسش اساسی که برای خلق حماسه در حوزه‌های «سیاسی و اقتصادی» چه باید کرد؟ اختصاص دارد. همچنین در فصل پنجم این کتاب مزایا و اثرات مثبت داخلی و خارجی ایجاد حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است.

فصل ششم به نقایص و موانع شکل‌گیری حماسه سیاسی،حماسه اقتصادی در حوزه داخل و خارج کشور می‌پردازد و راهکار برطرف ساختن آنها را تشریح می‌کند و به نقش تبلیغات و تاثیر فرهنگ‌سازی در تحقق حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی اشاره شده است.

در نهایت در فصل هفتم به تحلیل و بررسی ظرفیت گروه‌های سیاسی و اجتماعی و نیروهای اصیل نظام با عنوان کلید رمز تحقق حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی می‌پردازد.

کتاب مذکور با هدف جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری در خصوص نامگذاری سال جدید به عنوان سال (حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی) تهیه و تنظیم گردیده که به عنوان نخستین کتاب با موضوع حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی در سال 1392 شناخته می‌شود.

این کتاب همزمان با 12 فروردین «روز جمهوری اسلامی»، در اختیار عموم علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

از این نویسنده در سال گذشته نیز کتاب (تولید ملی – حمایت از کار و سرمایه ایرانی) با تیراژ 50 هزار جلد منتشر شده بود که در اختیار علاقه‌مندان به مباحث علمی قرار گرفته است.

حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر