کد خبر: 67096 A

معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور فراخوانی از اقشار مختلف مردم برای بازدید از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دعوت به عمل آورد.

ایلنا: در فراخوان معاون فرهنگی وزارت ارشاد آمده است: بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب جمهوری اسلامی ایران، عید بزرگ فرهنگی و جشن شکوه‌مند آگاهی و دانایی و میعادگاه برگ‌های پر طراوت اندیشه و فرهنگ با جان و جهان ماست.
به گزارش ایلنا به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در ادامه این فراخوان می‌خوانیم: این نوروز کتاب و این ضیافت حکمت و معرفت، رونق و شکوه خود را وامدار ملت فرهیخته ایران اسلامی است که حضور پر شورشان در سایه سار کتاب، از پیوند دیرین با عمل و معرفت و خرد ورزی حکایت دارد.
علی اسماعیلی عنوان کرده است: نمایشگاه کتاب، آیینه فرهنگ اسلامی و ایرانی است؛ فرهنگی که به تعبیر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بالندگی دانش و کتاب و کتابخوانی در آن، از آغازین سالهای حیات فرخنده اسلام، ‌دامنه‌ای چنان گسترده یافت که تاثیر آن تا قرن‌ها تداوم داشته و دارد؛ ‌فرهنگی که طلیعه زرین آن با کتاب خداوند رقم خورده و از معارف خاتم پیامبران (ص) و اهل بیت گرانقدر او (ع) غنا و اعتلا یافته است و کتاب پیام آور صلح و عدالت، پیشرفت، خود باوری و تجلی فرزانگی ملی است.
همچنین در فراخوان معاون فرهنگی وزارت ارشاد آمده است: بیست وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال حماسه سیاسی و اقتصادی نام گرفته، آیینه دار عزت و اعتبار فرهنگی این سال و این نام بلند است.
در ادامه نیز عنوان شده است: نمایشگاه کتاب، آیینه‌ای است که عظمت علمی و فر و شکوه معنوی ملت ایران را می‌نمایاند واگر رونقی در آن است، از برکت قلم و قدم عالمان، نویسندگان، ناشران، خادمان و کتاب و کتابخوانان است. به تعبیر ریاست محترم جمهور، نمایشگاه بین المللی کتاب باید به جشنواره فرهنگی میان ملل مختلف جهان تبدیل شود تا اندیشمندان، صاحبنظران و ملت‌ها از جای جای جهان در فضایی آرام و انسانی با یکدیگر ارتباط داشته و در مسیر کمال و سعادت جامعه بشری یار و یاور یکدیگر باشند.
رییس نمایشگاه کتاب یادآور شده است: دفتر بیست و ششمین نمایشگاه کتاب جمهوری اسلامی در حالی می‌گشاییم که ملت مسلمان ایران از رهگذر تحریم‌ها و فشار‌های نظام سلطه جهانی به افق بلند خودباوری و پیشرفت چشم دوخته و در آستانه دو انتخاب مهم و سرنوشت ساز، نشاط روز افزون سیاسی و اجتماعی را تجربه می‌کند.
اسماعیلی در فراخوان خود اعلام کرده است: گلبانگ جشن کتاب، این بار در فضایی طنین افکنده است که آکنده از عطر آرمان خواهی و ارزشمداری ملت ولایتمدار ایران اسلامی برای ساختن فردایی پر امید و روشن است.

در ادامه این فراخوان عنوان شده است: بی‌تردید، جاذبه شور انگیز کتاب، حرکت ملت را به سوی قله‌های معنویت و پیشرف، شتاب می‌بخشد و بر صلابت و اقتدار ایشان در مجاهدت ملی و غلبه بر زورگویی‌ها و گردن کشی‌های استکبار می‌افزاید.
پایان بخش این بیانیه بدین شکل است: از این رو حضور یکایک مردم مومن، دانش دوست و فرهنگ پرور و محققان و پژوهشگران و اندیشمندان حوزه و دانشگاه ایران اسلامی را در ضیافت پر شکوه کتاب مغتنم می‌شماریم. و امید آن داریم که با التزام به ارزش‌های والای اسلامی و احترام به ساحت آکنده از دانش ومعنویت نمایشگاه در این اردیبهشت اندیشه و حکمت مطهر، از چشمه جوشان دانایی، آب بر گیریم و از خنکای زلال آن بر جان‌های عطشناک معرفت بنوشانیم.
بیست‌ وششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت ماه در مصلای امام‌خمینی (ره) برپا خواهد شد.

نمایشگاه کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر