کد خبر: 67548 A

بررسی ادبیات امروز آلمانی با حضور نویسندگان سه کشور آلمانی زبان: لاریسا بوهنینگ از آلمان، اورزولا پریس از سوییس، برونو پیزک از اتریش در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود.

ایلنا: اهل قلم و علاقه‌مندان فارسی‌زبان، با تحولات ادبیات آلمانی در کشورهای آلمان، اتریش و سوئیس آشناید و در طول دهه‌های گذشته، آثار نویسندگان و شاعران این کشور‌ها را خوانده‌اند و به سیر این تحولات واقف شده‌اند. امروزه نیاز است که با نویسندگان حاضر در این کشور‌ها بیشتر آشنا شوند و تبادل اندیشه وتجربه در حوزهٔ ادبیات و فلسفه برای مردم ایران و کشورهای آلمانی زبان فراهم شود. اما گمان می‌رود هنوز هم نیاز است برنامه‌های گسترده‌تری برای برای شناخت ادبیات امروز کشورهای آلمانی‌زبان اجرا شود. به همین مناسبت مرکز فرهنگی شهر کتاب، هم‌زمان با ایام نمایشگاه کتاب در تهران، در سومین سال متوالی، نشستی را با حضور نویسندگان آلمانی، سوئیسی و اتریشی برگزار می‌کند.

به گزارش ایلنا، این نشست روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ساعت ۱۶: ۳۰ با عنوان «یک زبان ـ سه سرزمین» به بررسی ادبیات امروز آلمانی زبان اختصاص دارد که با حضور و گفت‌و‌گو با نویسندگان سه کشور آلمانی زبان: لاریسا بوهنینگ از آلمان، اورزولا پریس از سوییس، برونو پیزک از اتریش در مرکز فرهنگی شهرکتاب واقع در خیابان شهیدبهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچهٔ سوم، پلاک ۸ برگزار می‌شود.

شهرکتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر