کد خبر: 67617 A

نشر قدیانی با هدف آشنایی نوجوانان وجوانان ایرانی با بخش‌هایی از تاریخ این سرزمین کهن با کتاب‌هایی دیگراز مجموعه «چراهای تاریخ ایران» به استقبال آنان می‌رود.

ایلنا: نشر قدیانی در حوزه تاریخی انتشار کتاب‌هایی را دست کار دارد.
به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی نشر قدیانی، این موسسه فرهنگی کتاب‌هایی که هر یک از آن‌ها به تاریخ کشورمان در برهه‌ای از زمان می‌پردازند.
«ایران از اسلام تا آل بویه»، «ایران در عصر غزنویان و سلجوقیان»، «ایران در عصر مغولان و ایلخانان»، «ایران در عصر تیموریه»، «ایران در عصر افشاریه»، «ایران در عصر زندیه»، و «ایران از کوتای رضا خان تا انقلاب» عناوین این کتاب‌های تاریخی به شمار می‌آید.
با توجه به لزوم آشنایی مردم هر کشوری با تاریخ سرزمینشان، نشر قدیانی از ابتدای فعالیت خود در حوزه نشر همواره انتشار کتاب‌هایی در این حوزه را مورد توجه قرار داده است. در انتشار هر یک از کتاب‌ها نیز از منابع تاریخی متعددی استفاده شده و نویسندگان این مجموعه تلاش کرده‌اند تا مباحث تاریخی مورد نظر را با قلمی ساده و روان‌تر بازنویسی کرده و در اختیار گروه‌های سنی یاد شده قرار دهند.
در مجموعه کتاب‌های «چراهای تاریخ ایران» مخاطبان به شیوه پرسش و پاسخ با سرگذشت کشورمان آشنا می‌شوند. در این مجموعه کتاب‌ها به تاریخ سیاسی، اجتماعی و تمدنی به گونه‌ای علمی پرداخته شده است.
«حشمت الله سلیمی»، «کوروش فتحی»، «احمد فروغ بخش» و «سید حسین رضوی خراسانی» و «مسعود جوادیان» ازجمله نویسندگان و «فرهاد جمشیدی»، «امیر نساجی»، «ایرج خان‌باباپور» نیز از تصویرگرانی به شمار می‌آیند که در انتشار این کتاب‌ها با موسسه فرهنگی قدیانی همکاری داشته‌اند.
پیش از این نیز از سری کتاب‌های مجموعه «چراهای تاریخ ایران»، عنوان‌های «ایران در عصر باستان»، «ایران در عصر صفویه» و «ایران در عصر قاجاریه» منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
از نکات قابل توجه در این کتاب‌ها می‌توان به تصاویر رنگی و عکس‌هایی اشاره کرد که در انتشار آن‌ها به کار رفته‌اند. تصاویری که برخی از آن‌ها دربردارنده بخش‌هایی از تاریخ این سرزمین به شمار می‌آیند. عکس‌هایی از بنا‌ها و آثار باستانی به جای مانده از دوره‌های تاریخی مورد نظر، که خواننده آن‌ها را پیش روی خود خواهد دید.
از ۱۱ تا ۲۱ اردیبهشت ماه جاری، انتشارات قدیانی با ۲ هزار و ۳۰۰ عنوان کتاب در موضوعات مختلف در سالن ۲۴ کودک و نوجوان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، میزبان مراجعه کنندگان خواهد بود.

انتشارات قدیانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر