کد خبر: 67857 A

معاون فرهنگی ارشاد:

در دولت نهم و دهم 16 هزار سه بهار آزادی بین منتخبان جشنواره‌ها توزیع شده است/ ۵۴ میلیارد ریال بن کتاب توزیع شده و ۳۶ میلیون جلد کتاب خریداری شده است.

ایلنا: علی اسماعیلی معتقد است که دولت نهم و دهم فرهنگی‌ترین دولت است و چاپ کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی در دولت احمدی‌نژاد رشد زیادی داشته است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اسماعیلی(سرپرست معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) در مراسم افتتاح بیست و ششمین نمایشگاه کتاب با اشاره به اهمیت کتاب گفت: کتاب مهم‌ترین دستاورد بشر است و خداوند به آن قسم خورده است. در این میان فرهنگ و تمدن ایرانی درگذشته و حال هزاران اثر خوب را در قالب کتاب به بشریت هدیه داده است. آثاری که روح نواز و سلامتی بخش است.
وی با اشاره به فعالیت‌های دولت‌های نهم و دهم در عرصه کتاب گفت: توجه وعنایت ویژه به کتاب در طول این دو دولت بسیار زیاد بود زیرا ما کتاب را ابزار مناسبی برای بازتاب نور و اندیشه‌ها می‌دانیم. در این میان به بحث پژوهش و کتاب‌های پژوهشی توجه بسیاری شده است. همچنین تلاش ما برای بهینه‌سازی عرضه کتاب بسیار بوده است.
وی ادامه داد: ‌از ابتدای انقلاب تا به امروز ۸۲۰ هزار عنوان کتاب منتشر شده است که ۴۵۰ هزار عنوان کتاب از این میزان در دولت نهم و دهم بوده است. همین امر نشان می‌دهد که اتهام فرهنگی نبودن دولت‌های نهم و دهم اتهام باطلی است و این دولت‌ها فرهنگی‌ترین دولت‌های بعد از انقلاب بودند.
اسماعیلی افزود: توسعه نمایشکاه کتاب و برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی برزگاری ۵۷ نمایشگاه کتاب ازجمله اقدامات مهم ما در حوزه کتاب است.
وی ادامه داد: ما در طول جشنواره‌ها هزار و ۸۳۰ متنخب داشتیم و ۱۶ هزار سه بهار آزادی بین منتخبان توزیع شده است و همین امر برگ زرینی در کارنامه فرهنگی دولت است.
وی ادامه داد: توزیع ۵۴ میلیارد ریال بن کتاب و همچنین خرید ۳۶ میلیون جلد کتاب ازجمله فعالیت‌های دیگر ما در حوزه کتاب است.
وی با اشاره به نمایشگاه بیست و ششم گفت: این نمایشگاه فرصت تکریم دستاوردهای اهل قلم است زیرا ما وامدار همت آن‌ها هستیم. همچنین ما در این نمایشگاه به دنبال آن هستیم که بخش‌های دیگر حوزه کتاب مانند حزوه صنعت نشر را معرفی و گسترش دهیم زیرا این صنعت به عنوان عرصه‌ای ببرای اشتغال‌زایی مهم است.
اسماعیل افزود: ۷۰ سازمان و نهاد با صرف ۲۴ هزار ساعت نفر در برگزاری این نمایشگاه همکاری داشتند.

نمایشگاه کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر